Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Podziel się:

Podziel się:

Wrzesień w naszej „Bajce”…

„Witajcie w naszej „Bajce”… - tak przywitane zostały dzieci, które wraz z początkiem roku szkolnego, przekroczyły progi Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie.

Wydaje się, że przed chwilą były trudne rozstania „maluszków” z rodzicami oraz radosne spotkania z kolegami i koleżankami po wakacyjnej przerwie starszych przedszkolaków, a to już miesiąc za nami – miesiąc wspólnych zabaw, miesiąc nauki i miesiąc ciekawych zajęć.
We wrześniu dzieci z „Bajki” wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka i bawiły się wspólnie z dziećmi z innych szczycieńskich przedszkoli. Tylko najmłodsze „Myszki” świętowały ten dzień w przedszkolu, w swoim, znajomym już gronie, wraz ze swoimi paniami. Finałem zabaw i konkursów było uzyskanie przez „maluszków” medali wzorowego przedszkolaka.
Kilka dni później obchodziliśmy Dzień Chłopca. Święto to, w każdej grupie wyglądało nieco inaczej – w jednych świętowano na sportowo, w innych dominowały zabawy muzyczno-ruchowe przy muzyce. Jednak w każdej grupie był to dzień radosny, a dziewczynki przygotowały dla kolegów niespodzianki i upominki.
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie realizują w roku szkolnym 2019/2010 projekt edukacyjny: „Przyroda to wielka przygoda”. W ten sposób chcą wpłynąć na zmianę zachowań dzieci i dorosłych na zachowania bardziej przyjazne środowisku. Działania te zostały zapoczątkowane już we wrześniu przez najstarsze dzieci z grup: „Sówki” i „Pszczółki”, które wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki na śnieci wyruszyły do parku nad jeziorem oraz na ścieżki wokół przedszkola. Nie tylko oczyściły te miejsca ze śmieci, ale przede wszystkim uświadomiły sobie jak istotna jest dbałość o środowisko. Ważną lekcję otrzymali również dorośli przechodnie. Mam nadzieję, że na długo pozostaną w ich pamięci przedszkolaki sprzątające śmieci, które najczęściej pozostawili dorośli. Z kolei młodsze dzieci: „Wiewióreczki” – 4latki i „Biedronki” – 5latki przeżyły „leśną przygodę” w Leśnictwie Lipnik. Dzieci poznały „tajemnice” lasu dotyczące roślin i zwierząt oraz jak powinny zachowywać się w lesie, aby nie zakłócać spokoju jego mieszkańców. A oprócz tego spróbowały przysmaków z grilla i wesoło się bawiły.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: nauczycielka
Oceń artykuł:

(0)