Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Podziel się:

Podziel się:

Przedszkolaki dla Niepodległej

Koncert "Przedszkolaki dla Niepodległej", który odbył się 08.05.2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie zorganizowało Miejskie Przedszkole Nr 1 "Bajka" w Szczytnie.

Patronat nad uroczystością objęła Burmistrz Miasta Szczytno p. Danuta Górska, a współorganizatorem był szczycieński dom kultury. W koncercie wzięły udział dzieci z przedszkoli miejskich („Bajki”, „Kubusia Puchatka”, „Promyczka” i „Fantazji”), z Niepublicznego Przedszkola "Pod Topolą" oraz z przedszkoli gminnych: z Lipowca (oddział w Kamionku) i Nowin (oddział w Szczytnie). Dla społeczności przedszkolnej z "Bajki" jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stał się inspiracją do wspólnego świętowania. W ten sposób dzieci chciały oddać hołd tym, którzy poświęcili zdrowie oraz życie w walce o wolność Ojczyzny. Patriotyczny program artystyczny, który przygotowały przedszkolaki (piosenki, wiersze, tańce) wzruszył licznie zgromadzoną publiczność. Na przykład wiersz "Na lipę" J. Kochanowskiego czy piosenki "Pierwsza kadrowa", "Pałacyk Michla" … w ustach dzieci brzmiały naprawdę wyjątkowo, a widzowie nagradzali wszystkich wykonawców gorącymi brawami. Gośćmi honorowymi na uroczystości byli p. Danuta Górska Burmistrz Miasta Szczytno i p. Robert Dobroński Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej. Na widowni zasiedli też dyrektorzy przedszkoli, rodzice, sponsorzy, mieszkańcy Szczytna. P. Urszula Pasławska Poseł na Sejm RP nie mogła wziąć udziału w uroczystości ze względu na wcześniejsze zobowiązania, ale skierowała do dzieci list. Napisała w nim m.in. "Pamiętajcie, że wolność jest podstawą demokratycznego państwa, a naszym obowiązkiem jest jednoczyć się w dbałości o zachowanie tego bezcennego daru i pamiętać, ile kosztowało nas jego odzyskanie". List odczytała dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1 "Bajka" p. Urszula Stawicka.
Na zakończenie każde przedszkole uczestniczące w koncercie, z rąk pani burmistrz, otrzymało pamiątkowy dyplom, dzieci natomiast upominki. A to wszystko dzięki licznym sponsorom (11 firm i 2 osoby fizyczne).
Organizacją koncertu zajęły się nauczycielki Miejskiego Przedszkola Nr 1 "Bajka" p. Elżbieta Jędrzejczyk, p. Małgorzata Parciak i p. Agnieszka Kościelna. Koncert poprowadziła p. Małgorzata Parciak.


Autor: Bożenna Duda
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: nauczycielka
Oceń artykuł:

(0)