Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Powstało w XX wieku

Narodziny Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie sięgają XX wieku, a dokładniej czasów gierkowskich. Istniejący wówczas w Szczytnie zakład, Północne Zakłady Przemysłu Lniarskiego „Lenpol”, zadbał o zaplecze socjalne dla swoich pracowników i wybudował m.in. przedszkole oraz żłobek. Pierwsze dzieciaki trafiły do placówki wiosną 1972 r., a oficjalnego otwarcia dokonano 16.06.1972 r.

Przedszkole przeżyło upadek zakładu, przemiany ustrojowe, a co z tym się wiąże zmiany nazw. Obecnie placówką kieruje dyrektor Pani Grażyna Brulińska – człowiek z pasją, kreatywny, pełen nowoczesnych inicjatyw podejmowanych w przedszkolu. W roku 1999 r. placówka, jako pierwsze przedszkole miejskie, dodało do swojej nazwy słowo „Bajka”. W tym roku obchodzimy jubileusz 45 lecia istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się we wtorek 06.06.2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym „A to Polska właśnie”. Udowodniły, że kochają swoją Ojczyznę, wiedzą, kim są i co to jest Polska. Utwory, które prezentowały dzieci odnosiły się zarówno do przeszłości jak i teraźniejszości, pokazywały trud pracy niektórych zawodów (policjantów, ratowników medycznych, piekarzy). Nie zabrakło momentów humorystycznych i bardzo poważnych. Widzowie „dowiedzieli się” np. o cem godał Jozefkow Scepon z Jaśkowem Mietkiem i dlocego Maniusia nie chcioła napoić kunicka. Ratownicy medyczni udzielili instruktażu, jak ratować ludzkie życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. A policjanci, ludzie wszechstronni, tacy do tańca i do różańca, poprowadzili musztrę, zaśpiewali piosenkę, a nawet zatańczyli twista, a ci jeszcze bardziej utalentowani zgrali na skrzypeczkach.
W uroczystości uczestniczyli: Pan Mariusz Pardo - Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie, Pani Alina Gajkowska - Skarbnik Miasta Szczytno, Pan Jarosław Matłach - Starosta Powiatowy, Pan Robert Dobroński - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej, Radni Rady Miejskiej w Szczytnie, Pan Janusz Gutowski - Komendant Straży Miejskiej w Szczytnie, Pani Ludwika Boczar - była dyrektor przedszkola, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, byli pracownicy przedszkola, absolwenci, emeryci, sponsorzy i oczywiście dzieci oraz ich rodzice.
Oprawą muzyczną imprezy zajął się Pan Andrzej Ałaj – pracownik MDK, a za dekoracje odpowiedzialna była nauczyciela przedszkola Pani Małgorzata Cieślak. Całą uroczystość przygotowały i nad jej przebiegiem czuwały nauczycielki Elżbieta Jędrzejczyk i Maria Sawicka.
Szczegóły na temat przygotowań i przebiegu uroczystości już wkrótce na stronie internetowej naszego przedszkola.

Autor: Bożenna Duda
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: nauczycielka oraz opublikowany na portalu Szczytno: "Bajka" świętowała jubileusz
Oceń artykuł:

(0)