Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Protest song!

Sezon na protesty - czyli wybory za pasem!


W roku podwójnych wyborów – tych na „Strażnika Żyrandola” i do czteroletniej ciężkiej roboty w zakładzie pracy chronionej na Wiejskiej, zaczął się sezon na protesty. Po jednych górnikach, którym (wespół z Panią Premier) udało się odsunąć katastrofę branży na kilka miesięcy, do strajków przystąpili drudzy - którzy też chcą utrzymać stan posiadania. W kolejce do państwowej kasy – po odszkodowania za robotę dzików – stoją rolnicy, a wraz z nimi na drogach zwykli obywatele. Do protestów szykują się ponoć mundurowi, nauczyciele i … muzycy (!), którym nie gra to, że inni mogą a oni nie.
Sytuacja z grubsza wygląda tak, że im kto głośniej krzyczy, kto mocniejszy, ten wyrwie więcej. Komu wyrwie? – Tym słabszym oczywiście, którzy nie krzyczą, nie walą w m….dę, tylko siedzą cicho i zawsze za wszystko muszą zapłacić. Smutne to, ale prawdziwe.
Dlatego w proteście przeciwko: byłym, obecnym i przyszłym protestom postanowiłem osobiście zaprotestować i to nie byle jak, tylko ostrym „protest songiem”! Włączyłem gitarkę elektryczną i odpaliłem piecyk, a następnie fałszywie odśpiewałem kilka razy „Przeżyj to sam…” Tylko, że była 4 nad ranem, a więc przyjechali mundurowi (jeszcze nie protestowali, niestety!) i musiałem uiścić co nieco.
A niech mają: i górnicy i rolnicy i hutnicy i nauczyciele! Niech mają i muzycy – wszak muzyka łagodzi obyczaje. Podobno…
Zbigniew Marek

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zbigniew Marek oraz opublikowany na portalu Szczytno: Protest song! Sezon na protesty - czyli wybory za pasem!
Oceń artykuł:

(0)