Kolejne medale karateków

2022-10-25 08:46:04(ost. akt: 2022-10-25 09:24:07)

Autor zdjęcia: Akademia Sztuk Walki Novum

W sobotę 22 października zawodnicy z Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Podlasie Cup w Białymstoku.
Zawodnicy po raz kolejny nie zawiedli. Pokazując dobre przygotowanie i po zaciętych walkach wracają z 4 medalami.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Był to ostatni sprawdzian przed Pucharem Europy który odbędzie się 4-5 listopada w Myślenicach.

W zawodach wzięło udział ponad 380 zawodników z 30 klubów.

Złoty medal dla Szczytna zdobył Jakub Tomaszek. Na drugim stopniu podium stanęła Barbara Bałdyga. Dla Basi był to pierwszy start i odrazu podium. Duże brawa. Trzecie miejsce zajęli Miłosz Gacioch oraz Ignacy Alancewicz. Ignacy musiał stoczyć 4 walki by dotrzeć do strefy medalowej.

Dobre walki stoczyli pozostali zawodnicy, jednak nie udało się dotrzeć do strefy medalowej.
Organizatorem turnieju był Białostocki Klub Karate Kyokushin „KANKU”.