Wizerunek kolejki znów uratowały rezerwy "Gieksy"

2021-09-08 08:20:00(ost. akt: 2021-09-08 08:23:38)
SKS Szczytno zremisował (0:0) z KS 2010 Wrzesina

Autor zdjęcia: Daniel Bednarczyk

FUTBOL || Zwycięstwo, dwa remisy i trzy mecze w plecy — to bilans weekendowych poczynań piłkarzy naszego powiatu występujących od IV ligi po klasę B, w której wzbogaciła się "Gieksa".
Najmłodsza z naszych ekip seniorskich, GKS II Szczytno, okazały się jedynym zespołem powiatu szczycieńskiego, który w ostatniej kolejce dopisał do swego dorobku 3 "oczka". Wszystko za sprawą wygranej (4:2) z KS Orzyc Janowo.

Nasi piłkarze fenomenalnie rozpoczęli mecz. W 10. minucie wynik spotkania otworzył Marcin Gut, a później szybko podwyższyli Marian Szpakowski (22') oraz Kamil Miłek (28'). Rywale odpowiedzieli dopiero po przerwie (62'), lecz rodzącą się w nich nadzieję błyskawicznie zgasił Rafał Mydło (67'). Goście z Janowa zdołali wprawdzie jeszcze raz umieścić piłkę w siatce rezerw GKS, ale nie miało to znaczenia innego niż wizerunkowe. Komplet punktów pozwolił szczytnianom wskoczyć na 3. miejsce w tabeli.

Szczebel wyżej, w klasie A, znów sypnęło remisami. SKS Szczytno zremisował bezbramkowo z KS 2010 Wrzesina, a Wałpusza 07 Jesionowiec podzieliła się punktami (1:1) z Leśnikiem Nowe Ramuki. Pierwszy zespół wspomnianego GKS Szczytno stoczył zaciętą, lecz przegraną wojnę (2:3) z Burzą Słupy.

Dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny powiatu również obeszły się smakiem. Omulew Wielbark (klasa okręgowa) uległa na wyjeździe MKS Jeziorany (2:0), zaś Błękitni Pasym nie znaleźli w Lubawie recepty, by zgasić miejscowy Motor (2:1).