19-latka zasnęła za kierownicą. Uderzyła w drzewo i dachowała

2021-08-16 09:28:56(ost. akt: 2021-08-16 09:47:54)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Warchały w gminie Jedwabno. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letnia kierująca pojazdem marki Alfa Romeo prawdopodobnie zasnęła za kierownicą. Kierująca na łuku drogi pojechała prosto i uderzyła w przydrożne drzewo.
W minioną sobotę(14.08.21r.) po godzinie 23:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Warchały w gminie Jedwabno. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia.

Z relacji 19-letniej kierującej wynika, że jechała ona w kierunku Szczytna. W miejscowości Warchały prawdopodobnie zasnęła za kierownicą, w wyniku czego na łuku drogi pojechała prosto i uderzyła w przydrożne drzewo. Pojazd marki Alfa Romeo wywrócił się, po czym dachował. W pojeździe podróżowała również 47-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Kobiety o własnych siłach wydostały się z pojazdu. Pasażerka uskarżała się na silny ból kręgosłupa, a 19-latka na ból w klatce piersiowej. Obecni na miejscu ratownicy medyczni podjęli decyzję o potrzebie przetransportowania kobiet do szpitala.

Szczycieńscy policjanci przebadali 19-latkę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca była trzeźwa.
Obrazek w tresci

Zmęczenie, apatia, otępienie, zwolniona reakcja i „lecąca” głowa. To tylko objawy, które powinny włączyć w nas czujność. Zmęczony kierowca to potencjalne zagrożenie na drodze. Bardzo często wybieramy jazdę w porach nocnych. Jest to bardzo dobra alternatywa dla ominięcia korków i skrócenie czasu dojazdu do celu. Należy jednak nie przeceniać swoich możliwości. Pamiętajmy, że przewożąc w pojeździe pasażerów bierzemy za nich pełną odpowiedzialność. Mechanizm ten powinien jednak działać w dwie strony. Podczas jazdy nie należy kierowcy pozostawiać samego. Warto z nim rozmawiać oraz obserwować jego reakcje. Kierujący powinien również uważnie wsłuchiwać się w swój organizm, a w razie potrzeby, co dwie, trzy godziny robić sobie przerwę. Zatrzymać pojazd, przejść się, a nawet zrobić kilka prostych ćwiczeń, aby pobudzić krążenie krwi. Myślenie - „a jeszcze tylko kilka kilometrów i będę w domu, dam radę” może już nigdy nie doprowadzić nas do celu…

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5