Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

31-latek za kierownicą Opla, a w organizmie blisko promil i 35-letni kierowca Jetty na sądowym zakazie.

2021-01-14 08:58:25 (ost. akt: 2021-01-14 09:02:43)

Autor zdjęcia: archiwum

Respektowanie obowiązujących przepisów, rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie może rodzić nie tylko nieodwracalne w skutkach konsekwencje i stać się przyczyną ludzkich dramatów życiowych.

We wtorek (12.01.21r.) tuż przed godziną 15:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Wielbark –Zieleniec. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci szczycieńskiej „drogówki” ustalili, że 29-letnia kierująca pojazdem marki Suzuki, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechała na przydrożny rów melioracyjny. Kobieta przewoziła w pojeździe 9-letnia córkę. Na szczęście uczestniczki zdarzenia nie doznały żadnych obrażeń ciała i nie wymagały dalszej hospitalizacji medycznej.

Tego samego dnia około godz. 18:30 w miejscowości Szymanki w gminie Wielbark, policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. 31-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierował pojazdem mając blisko promila alkoholu w organizmie.
Szczycieńscy policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali również 31-latkowi prawo jazdy, a po wykonanych czynnościach przekazali go pod opiekę rodziny.

Również we wtorek, tuż przed godziną 23:00 na ulicy Kolejowej w Szczytnie, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki VW Jetta, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. 25-latek na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo. Mundurowi zweryfikowali dane mieszkańca gminy Szczytno w policyjnych systemach informatycznych i znali już przyczynę jego zachowania. Okazało się, że mężczyzna od listopada 2019r. posiadał zatrzymane uprawnienia do kierowania, a w styczniu 2020r. Sąd Rejonowy Warszawa Praga Północ wydał wobec 35-latak sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Szczycieńscy funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez jego właściciela.

Policjanci przypominają! Alkohol to zły doradca, szczególnie za kierownicą! Przestrzeganie przepisów obowiązującego prawa, rozwaga, odpowiedzialność
i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien kierować się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialność karną, ale może stać się przede wszystkim przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages