Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Groził, znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy

2021-01-13 11:58:36 (ost. akt: 2021-01-13 13:05:25)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Pewien 28-latek ze Szczytna w trakcie prowadzonej przez policjantów interwencji próbował wymusić na nich zaniechania prawnych czynności służbowych. Gdy to mu się nie udało wpadł w szał, a w konsekwencji znieważył mundurowych i naruszył ich nietykalność. Usłyszał zarzuty i myślał, że na tym sprawa się zakończy. Jednak się mylił.

28-letni mieszkaniec Szczytna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż miał wymierzoną przez sąd karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Młodzieniec podczas jednej z interwencji prowadzonych przez szczycieńskich mundurowych próbował groźbą bezprawną wymusić na nich, aby ci odstąpili od wykonywanych przez siebie czynności służbowych. Gdy jego plany się nie ziściły, podjął kolejne bardziej radykalne kroki. Wpadł w szał i wyzywał mundurowych słowami wulgarnymi. Gdy i to zachowanie nie wpłynęło na prowadzoną przez szczycieńskich mundurowych interwencję, dopuścił się naruszenia ich nietykalności cielesnej.

28-latek jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Usłyszał trzy zarzuty i myślał, że na tym sprawa się zakończy, jednak się pomylił. Podczas rozprawy prowadzonej w Sądzie Rejonowy w Szczytnie, usłyszał, że za popełnione przez siebie przestępstwa najbliższe 8 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Gdy 28-latek nie stawił się sam we wskazanym przez wymiar sprawiedliwości zakładzie karnym, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie, sąd wydał nakaz jego zatrzymania i przymusowego doprowadzenia. Wczoraj (12.01.21r.) parę minut po godzinie 11:00 szczycieńscy policjanci mając podejrzenie, gdzie 28-latek się ukrył, zapukali do drzwi jednego z mieszkań, które położone jest na terenie miasta. Mundurowi mieli „nosa”, w jednym z pomieszczeń zastali poszukiwanego przez siebie mężczyznę. 28-latek został zatrzymany i zgodnie z decyzją sądu trafił już do wskazanego zakładu karnego, gdzie będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages