Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Powalczą o tytuł najpiękniejszej nastolatki w Polsce

2021-01-10 13:59:19 (ost. akt: 2021-01-10 14:28:04)
Maja Antoniuk

Maja Antoniuk

Autor zdjęcia: Patryk Krupa

Nikola Cichowska oraz Maja Antoniuk będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w finale konkursu Miss Polski Nastolatek. Z grona 24 dziewczyn zostanie wyłoniona najpiękniejsza nastolatka. Kibicować dziewczynom można będzie podczas transmisji konkursu.

24 najpiękniejsze nastolatki w jednym miejscu? Tak! Wybrano urocze dziewczyny, które powalczą o tytuł Miss Polski Nastolatek 2020. Wśród nich znalazły się dwie mieszkanki naszego województwa: Nikola z miejscowości Olszyny w powiecie szczycieńskim i Maja z Olsztyna.

https://m.wm.pl/2021/01/orig/nikola3-670957.jpg

Nikola Cichowska ma 17 lat i pochodzi z miejscowości Olszyny w gminie Szczytno w powiecie szczycieńskim. Jest uczennicą trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie. To młoda, inteligentna i bardzo sympatyczna dziewczyna.
— Wszystko zaczęło się od sesji zdjęciowych, gdzie jako modelka amatorka, zacząłem spełniać swoje marzenia. Potem w 2019 roku zobaczyłam, że odbędzie się casting do konkursu Miss Ziemi Szczycieńskiej. Zgłosiłam się do niego, żeby spełnić jedno z moich marzeń i przeżyć przygodę — opowiada Nikola. — Niestety ze względu na pandemię, konkurs został odwołany. Organizatorzy zapytali mnie jednak czy chciałabym, żeby mnie zgłosili do konkursu Miss Polski Nastolatek. Oczywiście wyraziłam zgodę.
Nikola to dziewczyna, która optymistycznie patrzy na świat i wie, że zawsze trzeba walczyć o swoje marzenia. Ma ich wiele. Wie, że aby je spełnić, potrzebna jest ciężka praca, aktywność i odrobina szczęścia. Pokonuje kolejne bariery i realizuje swoje zamierzenia. Nie odkłada nic na potem, by za kilka lat nie żałować, że czegoś nie zrobiła. Nikola od kilku lat interesuje się modelingiem. Udział w konkursie traktuje jak kolejne marzenie, które warto zrealizować.
— Pamiętam, że już jako dziecko oglądałam konkursy piękności, różne pokazy mody. Podziwiałam wszystkie modelki i w skrytości marzyłam, że kiedyś i ja stanę na takiej scenie przed publicznością — opowiada.
Udało mi się zakwalifikować do ćwierćfinału, potem do półfinału i w sylwestra okazało się, że weszłam do finału konkursu. Jestem zaskoczona i bardzo szczęśliwa.

https://m.wm.pl/2021/01/orig/sesja3-2019-r-miss-ziemi-szczycienskiej-670429.jpg

— Spełnienie moich marzeń o zdobyciu tytułu Miss Polski Nastolatek jest coraz bliższe — mówi Nikola. — Euforia, radość, zachwyt i szczęście to jest to, co właśnie czuję w tym momencie. Warto mieć umysł otwarty na zmiany, przyjmować postawę wdzięczności w stosunku do tego, co już mamy i starać się cieszyć czasem tu i teraz. Naprawdę warto zawalczyć o siebie! Marzenia same się nie spełniają, marzenia trzeba spełniać! Nie warto rezygnować z wyznaczonych sobie celów, można je odsunąć w czasie i zawalczyć o nie wtedy, kiedy będziemy już naprawdę gotowi. W końcu kiedyś musi się udać. Jak nie w całości, to w połowie. Jak nie w połowie, to chociaż blisko tego. A może trzeba spróbować czegoś innego... W każdym razie: coś się stanie. Marzenie się spełni lub rozwieje, a na jego miejsce wskoczy inne. Tylko, że dopóki tego się nie zrozumie i nie zacznie się działać, to nic z tego nie będzie. Ja dobrze wiem co chcę w życiu robić. Dążę do tego i jestem bardzo szczęśliwa. Chcę kiedyś powiedzieć sobie, że wykorzystałam każdą możliwą okazję na rozwój. Mieć świadomość, że swoje życie przeżyłam, a nie przetrwałam!

https://m.wm.pl/2021/01/orig/maja-670433.jpg

Maja Antoniuk to niezwykle sympatyczna nastolatka, która uwielbia taniec. W życiu kieruje się zasadą, że warto próbować wszystkiego, sprawdzać się i znaleźć swoją pasję. Choć ma zaledwie 16 lat, wie, że aby coś osiągnąć trzeba systematycznie i ciężko nad sobą pracować. Jest jedynaczką, która ogromne wsparcie otrzymuje od swoich rodziców: Magdaleny i Rafała. To oni są jej najwierniejszymi przyjaciółmi, fanami. Wie, że zawsze może na nich liczyć.
— To dla mnie duże zaskoczenie, nie spodziewałam się, że uda mi się zakwalifikować do finałowej 24. To dla mnie kolejna przygoda. Teraz jadę na zgrupowanie. Jest trochę stresu, ale raczej takiego pozytywnego. We wszystkim, co robię dopinguje mnie moja rodzina i przyjaciele — mówi Maja. — Wiem, że aby coś osiągnąć trzeba systematycznie nad sobą pracować. Nic w życiu nie przychodzi tak po prostu. Trzeba mieć marzenia, plany, ale żeby stały się rzeczywistością, trzeba ciężko pracować.
Maja uczy się w Liceum Ogólnokształcącym nr 11 w Olsztynie w drugiej klasie. Po zdaniu matury planuje dalszą naukę na studiach stomatologicznych. Dziewczyna ma wiele pasji: uwielbia tworzyć stylizacje modowe, interesuje się modelingiem i kocha tańczyć.
— Od dziecka taniec był obecny w moim życiu — opowiada. — Jako dziecko chodziłam na balet, potem była cheerleaderką, a obecnie tańczę w Studio Tańca Dance It Out. Na początku przygoda z tańcem była dla mnie zabawą i możliwością wyładowania nadmiaru energii, dopiero z czasem taniec stał się odskocznią od codziennych trosk i zmartwień oraz moją pasją. Z perspektywy czasu dostrzegam, że taniec to nie tylko trening ciała i szkolenie wielu trudnych sekwencji ruchowych, ale przede wszystkim ćwiczenie charakteru. To właśnie taniec nauczył mnie cierpliwości, to nauka pokory, ale też duża dawka samodyscypliny. Jednak przede wszystkim taniec to emocje. Ogromne poczucie szczęścia i satysfakcji, kiedy się udaje wygrać i kiedy z ludźmi, z którymi na ten sukces się pracowało stoi się na podium i ma w oczach łzy wzruszenia, bo spełniają się właśnie nasze marzenia.
Maja ma wyznaczone cele i dąży do ich osiągnięcia. Doskonale wie, że aby je osiągnąć trzeba się napracować.
— Nie ma dróg na skróty, cudownych sposobów, złotych reguł i trików, które pozwolą oszukać życie. Jeśli się chce osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie życia, trzeba skorzystać z szansy i trzeba walczyć — mówi. — Jestem w finale Miss Polski Nastolatek. To jedno z moich marzeń i duży sukces. Kolejne to dobre wyniki na maturze i dostanie się na wymarzone studia. Mam wiele marzeń. Chciałabym podróżować: koniecznie odwiedzić Mediolan - stolicę mody, polecieć na Bali i do Australii.

Piękne kandydatki pochodzące z województwa warmińsko-mazurskiego będziemy mogli zobaczyć już w piątek, 15 stycznia w telewizji Super Polsat podczas gali finału Miss Polski Nastolatek 2020. Nikola Cichowska i Maja Antoniuk znalazły się w gronie 24 kandydatek z całej Polski.
— Udział w wyborach Miss Polski Nastolatek traktujemy jako przygodę życia. Wierzymy, że ta przygoda to piękne wspomnienia na całe życie. Będziemy miały co opowiadać swoim dzieciom i wnukom — zapewniają finalistki Nikola i Maja.

Joanna Karzyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. krzroy #3044840 | 81.190.*.* 20 sty 2021 09:02

  15 stycznia był finał, dziś jest 20 styczeń, a Gazeta zapomniała chyba poinformować czytelników o wynikach. Dziennikarstwo?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czepialski #3043562 | 81.190.*.* 18 sty 2021 12:50

  A czemu taką fajną dziewczynę - na ostatnim zdjęciu - posadzili na na takim wysokim i nietypowym sedesie? Trzeba było zapytać jakiegoś fotografa, to by powiedział, jak się robi normalne, eksponujące piękno, zdjęcia...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Och!!! #3040472 | 195.136.*.* 13 sty 2021 22:35

  Ta pierwsza straszna i nie przyjemny wyraz twarzy tylko tyle ze wysoka .Druga przyjemniejsza z wygladu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Grubaska #3039686 | 5.173.*.* 13 sty 2021 05:16

  Takim będzie lżej w życiu. Ja jestem grubaską choć mam dobre serce i tak w pracy ładniejsze choć głupiutkie mają dobrze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Onanista #3038798 | 31.0.*.* 12 sty 2021 06:48

   Obydwie piękne podobają mi się :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (29)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages