Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Noworoczne postanowienia: w tym roku musi się udać!

2020-12-31 17:00:52 (ost. akt: 2020-12-31 00:04:59)
Postanowienia noworocznych dotyczące odchudzania są jednymi z najpopularniejszych

Postanowienia noworocznych dotyczące odchudzania są jednymi z najpopularniejszych

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Tradycją jest, że wraz z końcem starego roku dochodzimy do wniosku, że pora na zmiany. Już dość opychania się ciasteczkami, zalegania na kanapie i biadolenia. Obiecujemy sobie zakasać rękawy i wziąć się w końcu za realizację naszych planów. W teorii wszystko jest proste. Problem pojawia się, gdy przychodzi czas na praktykę.

Koniec roku wielu z nas skłania do refleksji nad tym, czy udało nam się zrealizować swoje cele i zamierzenia. Dokonując podsumowania minionego roku, warto trzymać się kilku zasad, aby noworoczne postanowienia nie stały się kamieniem u szyi.

Schudnę, przestanę palić, zacznę biegać, znajdę odwagę, żeby umówić się z kolegą, zapiszę się na kurs tańca, założę ogródek, będę regularnie chodzić na spacery, przestanę narzekać i tracić czas na niepotrzebne i bezwartościowe czynności — obiecujemy sobie różne rzeczy, w duchu powtarzając, że już od 1 stycznia plany wcielimy w życie. Pracująca pełną parą wyobraźnia sprawia, że poprawia się nam humor i już nie możemy... doczekać się nowego rok. Niestety zapominamy o bardzo ważnej rzeczy: nic nie zrobi się samo. Piękna wizja to jedno, a jej realizacja to coś zupełnie innego.

Dlatego nie należy podejmować decyzji pochopnie, chwila refleksji zawsze się przyda i będzie czymś cennym. Pozwoli zwiększyć szansę na to, żeby noworoczne postanowienie zostało zrealizowane z pełnym sukcesem.

Jak stworzyć skuteczne postanowienia noworoczne?
1. Weź notes i usiądź wygodnie. Niech nie rozpraszają cię inni domownicy.
2. Przypomnij sobie, jaki był mijający rok, co było w nim dobre, co złe, jak go oceniasz, czego się w jego trakcie nauczyłeś?
3. Zastanów się, co cię najbardziej denerwuje w tobie, twoim zachowaniu, nawykach, co byś chciał zmienić i dlaczego, jakie konsekwencje by to ze sobą niosło i jak mogłoby odmienić twoje życie na lepsze?
4. Punkt po punkcie spisz wszystkie propozycje postanowień noworocznych, jakie przyjdą ci do głowy.
5. A teraz czas na realne spojrzenie na każdą z nich. Z czym się będzie wiązała taka zmiana? Czy jest realna? Będziesz w stanie znaleźć czas, pieniądze, będziesz miał dość sił, by zaistniała szansa wcielenia w życie postanowienia/postanowień? Bądź uczciwy wobec siebie.
6. W zależności, jak dużą konsekwencją w działaniu się wykazujesz, wybierz teraz to, co wydaje ci się mieć największą szansę na sukces. Postanowień może być kilka, ale jak uczy życie, lepiej wybrać jedno i w pełni się na nim skupić. Przy większej liczbie postanowień istnieje spore ryzyko, że na górnolotnych deklaracjach się skończy.
7. Wyznacz sobie terminy, opisz jak będziesz wcielać w życie swoje postanowienie. Bez określenia daty postanowienie rozpłynie się w czasie. Wyznacz zatem daty, częstotliwość — im więcej szczegółów, tym lepiej.
8. Zapisz sobie na kartce swoje postanowienie. Uwzględnij je również w swoim kalendarzu.

Teraz tylko wystarczy poczekać na rozpoczęcie nowego roku i do dzieła!

JK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. frost #3032420 | 80.48.*.* 2 sty 2021 12:42

  Składam ofertę dla obojętnie jakiej partii, że będę na nią głosował, jeżeli program będzie zawierał postulat likwidacji telewizji dla debili TVP i dymisję Kurskiego. Jeżeli ten postulat zostanie zrealizowany będę na nią głosował dożywotnio.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kaśka #3031995 | 88.156.*.* 1 sty 2021 12:13

  KOCHANI OLSZTYNIACY. Życzę Wam wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU. Samych negatywnych wyników na COVID a także dużo kasy. Trzymajcie się zdrowo

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tylko normalny jestem #3031904 | 5.173.*.* 1 sty 2021 07:08

   w nowy rok życzą jeden drugiemu tylko pieniędzy , inne nic nie liczy się i nie ma ? jak zdobyć kasę ? np ogłosić covid ,ocieplenie klimatu, nawozy ,chemia,, drugiemu krzywda okraść kogoś.... by oni dziś w nowy pozdychali to im życzę a zdychali długo i powoli...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Iwona #3031882 | 81.190.*.* 1 sty 2021 00:54

   Ja puszcze się ze wszystkimi, będę jezdzila na wycieczki gratis, a tatuś i mamusia będą mieli najlepiej ... naebane

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Andżela #3031875 | 83.5.*.* 31 gru 2020 22:27

   moje postanowienie noworoczne to zapoznać jak najwięcej facetów, zwłaszcza żonatych bo tacy mnie krencą :-)

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages