Szczytno dołączyło do sieci miast Cittaslow

2020-12-14 10:49:33(ost. akt: 2020-12-14 11:26:48)

Autor zdjęcia: UM Szczytno

Szczytno dołączyło do grona 31 miast w polskiej sieci Cittaslow. 17 grudnia burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski odbierze certyfikat potwierdzający przyjęcie Szczytna do Sieci Miast.
Sieć Cittaslow zrzesza niewielkie miasteczka, a jej celem jest promowanie i rozpowszechnianie kultury dobrego, spokojnego życia z dala od zgiełku wielkich miast. Na całym świecie do ruchu Cittaslow należy ponad 260 miast z 30 krajów.

Nastąpił moment na który Miasto Szczytno ciężko pracowało. Od lutego 2019 roku burmistrz Krzysztof Mańkowski wykonał szereg starań, by Szczytno stało się oficjalnym członkiem Sieci Miast Cittaslow International.

Decyzją Centrali Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow we Włoszech Szczytno zostało przyjęte do zacnego grona miast Cittaslow.

Otwiera to przed miastem zupełnie nowe perspektywy oraz ogromne szanse na rozwój.

W najbliższy czwartek 17 grudnia Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski weźmie udział w spotkaniu on-line Komitetu Koordynacyjnego Cittaslow i oficjalnie odbierze certyfikat potwierdzający przyjęcie Szczytna do Sieci Miast.

— Miasta spod znaku ślimaka to przede wszystkim miasta dobrej jakości i kultury życia — mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. — Charakterystyczną cechą miast Cittaslow jest również rozwijanie tradycji gościnności, z której Szczytno ma być szczególnie znane. Coraz więcej osób poszukuje miejsc do życia czy odwiedzenia, gdzie spokojne tempo życia nie stoi w sprzeczności z ciągłym i przemyślanym rozwojem. I takim miastem ma być Szczytno. Wymierną korzyścią z przystąpienia do Cittaslow jest możliwość ubiegania się o środki na min. odtworzenie zabytków oraz pielęgnowanie lokalnej wytwórczości.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #3020384 | 31.0.*.* 14 gru 2020 16:38

    Niech mi ktoś powie jaki to niby jest rozwój i jakie to daje perspektywy dla młodych ludzi na sensowny rozwój zawodowy. Moim zdaniem jest wprost odwrotnie, to jak pocałunek śmierci bo z takimi papierami każdy większy inwestor będzie to miasteczko omijać szerokim łukiem. To tworzy tylko blokadę rozwoju i konserwuje skansen. Rozwój to mądra polityka przestrzenna, wizja z perspektywą na co najmniej 30 lat, infrastruktura komunikacyjną i energetyczna, tereny inwestycyjne i aktywny samorząd walczący o inwestorów. To z tego jest praca, ruch w interesach, a dla gminy podatki i środki na inwestycje komunalne. Prxyvtakiej polityce to miasteczko jeszcze bardziej skarlowacieje i faktycznie będzie niczym ten ślimak. Dla warszawiakow dobrze, dla ludzi którzy by tam chcieli pracować i zakładać rodziny to stagnacji i beznadzieja oraz argument żeby uciekać jak najdalej. To antyreklama a nie powód do dumy. Chyba że komuś zajrzy ba tym żeby było tak jak było... Jak mawiał pewien klasyk.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. janinawagina #3020267 | 37.30.*.* 14 gru 2020 13:15

      te wszystkie citaslow to dziury zabite dechami o których każdy zapomina, brak rozwoju przedsiębiorst itp komu tam żyje się lepiej ?? żart kur...dziura i tyle . Cipaslow lub pizdaslow

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. Szczytno idzie do przodu #3020256 | 88.156.*.* 14 gru 2020 13:00

        w Lidzbarku Warmińskim - tężnie, a w Olsztynie budowa paskudnego Centaurus i rozbiórka pięknego funkcjonalnego Hotelu .....i to blisko dworca . To jakiś Horror !!! Wizytową żlsztyna teraz jet ten brudny pusty wieżowiec przy dworcu z gazetami w oknach... Ciekawe kto go kupił POdobno za Jedną Złotówkę? ??

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

      2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5