Potrzebne osocze ozdrowieńca dla policjanta ze Szczytna

2020-11-05 10:03:34(ost. akt: 2020-11-05 10:16:19)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Krzysztof Tyc to policjant z KPP w Szczytnie. Mężczyzna w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Żeby wygrać walkę o życie, potrzebne jest osocze krwi 0 RH+ osób, które pokonały koronawirusa.
Co minutę ktoś potrzebuje krwi. Ten życiodajny lek ratuje zdrowie i życie ludzi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują: jesteście pilnie potrzebni, Wasze osocze może uratować komuś życie!
55% krwi stanowi osocze to bezcenny dzisiaj dar ozdrowieńców. NIE ZWLEKAJ, CZAS UCIEKA!

Policjant KPP w Szczytnie - mł. asp. Krzysztof Tyc ma 38 lat. Od 2006 roku służy w szeregach policji, a od 2007 pracuje w szczycieńskiej komendzie. 29 października uzyskał pozytywny wynik na koronawirusa i przebywał w izolacji. Na początku listopada jego stan się pogorszył i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Toczy trudną walkę o powrót do zdrowia i służby. Żeby ją wygrał, potrzebne jest osocze krwi 0 RH+ osób, które pokonały koronawirusa.
- Krzysztof Tyc to dobry człowiek, który wrażliwy jest na krzywdę i niedolę innych. W KPP w Szczytnie pracuje w referacie ruchu drogowego - informuje Izabela Cyganiuk z KPP w Szczytnie. - Policjanci i bliscy funkcjonariusza apelują do osób, które mogą w tym pomóc, aby zgłaszały się do RCKiK Olsztyn lub innych punktów poboru krwi. Jesteście pilnie potrzebni! Wasze osocze może uratować Krzyśkowi życie! Podczas badania należy poinformować lekarza, że oddane osocze ma być przeznaczone dla Krzysztofa Tyc. Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać dzwoniąc do oficera prasowego KPP w Szczytnie pod numer telefonu 600 022 734.

Osocze może zostać pobrane od osób, które:
spełniają podstawowe kryteria kwalifikacji dla dawców krwi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2017r. w sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi (Dz. U.2017 poz. 1741) Link do Rozporządzenia;
przechorowały COVID-19, bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (potwierdzone testami, bądź wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl), zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, czyli minęło co najmniej:
28 dni od zakończenia objawów;
18 dni od zakończenia izolacji w przypadku osób, które przeszły zakażenie w sposób bezobjawowy;
są w wieku 18-65 lat;
w przypadku przeprowadzonej w przeszłości transfuzji oraz kobiet po przebytej ciąży w wywiadzie wymagane będą dodatkowe badania, które wykonane zostaną przez Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Rekomendujemy wcześniejszy bezpośredni kontakt telefoniczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ponieważ szczegóły pobrania są ustalane indywidualnie z każdym dawcą. Nie są wymagane jakiekolwiek dodatkowe badania wykonywane indywidualnie przez dawcę. Niezbędne badania dla dawców zapewnione są przez publiczną służbę krwi.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5