Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Baśniowe postaci rzeźbili w topoli

2020-07-09 12:00:00 (ost. akt: 2020-07-09 12:53:38)

Autor zdjęcia: UM Szczytno

Przez cztery dni w parku przy ul. Pasymskiej w Szczytnie odbywał się plener rzeźbiarski. Wzięli w nim udział członkowie lokalnego stowarzyszenia "Republika rzeźbiarzy".

Plener rozpoczął się 6 lipca. Zakończenie zaplanowano na dzisiaj 10 lipca 2020. Za dłuta i piłki chwycili wspomniani artyści z lokalnego stowarzyszenia "Republika rzeźbiarzy": Mieczysław Wojtkowski, Piotr Jakubowski, Edmund Szpanowski i Michał Grzymysławski.

Rzeźby powstały z pni topolowych. Każda z nich to postać baśniowa. Zostaną ustawione wokół Jeziora Domowego Dużego w przestrzeni parkowej.

— Mamy bardzo dobrej jakości drewno, bez większych sęków i zgnilizn, także można było ciekawie zakomponować swoje prace — mówi Michał Grzymysławski, instruktor rzeźby z Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. — Plener cieszył się także dużym zainteresowaniem przechodniów, codziennie kilkadziesiąt osób odwiedza nas i pyta o powstające prace.

We wtorek artystów odwiedził Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna wraz ze swoją zastępczynią Iloną Bańkowską.
lub


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages