Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Groźby karalne w stosunku do sprawcy potrącenia w Szczytnie i jego rodziny

2020-05-06 14:12:44 (ost. akt: 2020-05-06 14:31:45)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policja w Szczytnie wszczęła postępowanie w sprawie gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia wobec sprawcy wypadku i jego rodziny. Tragiczny wypadek, śmierć jednego z bliźniaków oraz decyzja sądu, bardzo wzburzyły lokalną społeczność.

Zobacz także: Zmarł 1,5 roczny Kubuś, jego brat wciąż walczy o życie Zmarł 1,5 roczny Kubuś, jego brat wciąż walczy o życie Dziś rano (4 maja) w olsztyńskim szpitalu dziecięcym zmarł jeden z bliźniaków poszkodowanych w wypadku. 1,5 rocznego Kubusia, pomimo wysiłku lekarzy nie...
Zobacz także: Mężczyzna, który potrącił kobietę z dwójką dzieci, nie trafi do aresztu. Czy sprawca uniknie odpowiedzialności? Mężczyzna, który potrącił kobietę z dwójką dzieci, nie trafi do aresztu. Czy sprawca uniknie odpowiedzialności? Adam D. podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego w Szczytnie nie trafi do aresztu. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru...
Zobacz także: Bartosz i Jakub - bliźniaki potrącone przez 29-letniego kierowcę walczą w szpitalu o życie Bartosz i Jakub - bliźniaki potrącone przez 29-letniego kierowcę walczą w szpitalu o życie Adam D. prowadząc samochód osobowy potrącił na chodniku 54-letnią kobietę, która w wózku wiozła dwójkę dzieci. 1,5 roczne bliźniaki z poważnymi obrażeniami...
Zobacz także: Kierowca potrącił na pasach kobietę z małymi dziećmi Kierowca potrącił na pasach kobietę z małymi dziećmi Dziś, tj. sobotę 25 kwietnia w godzinach popołudniowych na ulicy Władysława IV w Szczytnie na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia opiekunki z dwojgiem...
Tragedia, która rozegrała się w sobotę 25 kwietnia na ulicy Władysława IV poruszyła nie tylko mieszkańców powiatu szczycieńskiego ale i całą Polską. Wszyscy śledzili stan zdrowia rannych w wypadku dzieci i ich babci.

Lokalną społeczność wzburzyła decyzja Sądu Rejonowego w Szczytnie, który postanowieniem z 28 kwietnia nie uwzględnił wniosku prokuratora o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Zastosował jedynie wobec Adama D. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z obowiązkiem stawiennictwa trzy razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie, a także zakazu opuszczania kraju oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Z decyzją Sądu Rejonowego w Szczytnie nie zgadza się prokuratura, która złożyła zażalenie na postanowienie sądu. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 4 maja zmarł Kubuś, jeden z bliźniaków poszkodowanych w wypadku.Drugi chłopiec nadal jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. W olsztyńskim szpitalu trwa walka o jego życie.

Adam D., kierowca który spowodował wypadek zaczął otrzymywać groźby karalne.
— Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wpłynęło zawiadomienie w sprawie gróźb karalnych, jakie miały być formułowane wobec mężczyzny podejrzanego o spowodowanie wypadku w Szczytnie 25 kwietnia. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie w kierunku art. 190 kk w stosunku do jednej osoby, wskazanej z imienia i nazwiska w zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policjanci w związku z tą sprawą podejmują adekwatne działania, by zapobiec ewentualnej próbie realizacji gróźb — informuje Izabela Cyganiuk oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

I dodaje: — Charakter sprawy i okoliczności wypadku drogowego z 25 kwietnia wywołują burzliwe dyskusje w przestrzeni medialnej, szczególnie wśród internautów, dlatego m.in. ze względu na dobro rodzin dotkniętych tą tragedią oraz dobro prowadzonego postępowania, nie udzielamy bardziej szczegółowych informacji.

Obrońca kierowcy A.D.,adw. Andrzej Jemielita wystosował oświadczenie, w którym wystosował apl do lokalnej społeczności:
" W związku brakiem w mediach pełnej informacji dotyczącej wypadku drogowego zaistniałego w dn. 25.04.2020 r., kierowanymi groźbami uszkodzenia ciała i pozbawienia życia wobec niego i jego rodziny, proszę o zamieszczenia następującej informacji:
1. A.D. bierze pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie związane z zaistniałym w dniu 25.04.2020 r. wypadkiem drogowym, który będzie podlegał ocenie Sądu.
2. Przeprasza on całą rodzinę poszkodowanych w wypadku chłopców, ich Babcię, za cierpienia, których doznają z tego powodu i wyraża głęboki żal z powodu tak tragicznych jego skutków, w szczególności śmierci jednego z braci.
3. Należy podkreślić, że A.D. nie podejmował próby ucieczki z miejsca wypadku, jako pierwszy udzielał pomocy poszkodowanym w wypadku, mimo szoku w jakim się wówczas znalazł,
4. A.D. zależy na obiektywnym ustaleniu wszystkich okoliczności związanych z zaistnieniem w dniu 25.04.2020 r. wypadku drogowego i wierzy, że powołane do tego organy to uczynią, co pozwoli Sądowi na wnikliwą analizę zgromadzonego materiału i wydanie sprawiedliwego wyroku. Nie powinno się w zaistniałej sytuacji przestawiać kategorycznych ocen nie znając wszystkich okoliczności zdarzenia.
5. Nieprawdziwa jest informacja, przekazana przez rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, o braku zapisu obrazu z kamery monitoringu dokumentującego – w części – jak doszło do wypadku. Został on po raz pierwszy obejrzany podczas posiedzenia sądowego w dn. 28.04.2020 r. Zapis ten pozwoli ekspertom na obiektywne odtworzenie parametrów ruchu i zachowań poszczególnych pojazdów.

Adwokat Jemielita powiedział nam w rozmowie, że jest to tragedia dla obydwu rodzin. Każda z nich na swój sposób przeżywa wypadek i jego skutki.
- Uznaliśmy, że trzeba wyjść z inicjatywą i stąd to nasze oświadczenie. Apelujemy o rozważne dobieranie słów, o to, by nie oceniać pochopnie - mówi. - Stała się tragedia, rodzina poszkodowanych i sprawcy przechodzi swoje. Staramy się obiektywnie ustalić, co się stało. Czekamy na posiedzenie aresztowe, dokładne zbadanie monitoringu i decyzję biegłych. I dodaje. - Sprawca wypadku jest w bardzo złym stanie psychicznym.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (6 maja) wydaniu m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.

Działkowcy zapłacą więcej za wodę
To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (141) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. joanna #2924049 | 31.1.*.* 22 maj 2020 01:19

  To jest pospolity morderca, uważam, jego jak i ojca (jeśli okdrecal tablice) powinien spotkać ostracyzm społeczny oraz kara bezwzględnego więzienia. W zyciu nie powiedziałabym nawet "dzień dobry" takim podludziom. Rodzinie dzieci współczuję, brak słów na tragedię jaka jch spotkała przez ludzką głupotę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. art.164 #2920707 | 84.215.*.* 15 maj 2020 01:31

   zaaamknij DUP... jemielita! na dobre wyjdzie. dziecko stracilo zycie a mogl static wiecej osob, a ty piszesz o zlym stanie psychicznym tej pizD...!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pytek #2919285 | 89.228.*.* 12 maj 2020 07:57

   A tatuś dalej sprzedaje śrubki, a mieszkańcy Szczytna dalej te śrubki u niego kupują,Jakby nic się nie stało ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Anka #2919240 | 109.243.*.* 12 maj 2020 00:18

    próby przekupstwa, za które grozi kara więzienia, najlepiej zgłaszać na następujący adres prokuratury krajowej biuro.podawcze@pk.gov.pl lub na adres Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3 02-676 Warszawa

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. sas #2918596 | 37.47.*.* 10 maj 2020 12:16

     a co to wogole za rodzina ci poszkodowani? Ktoś tutaj pisał,ze ktoś za groźby karalne ma mieć odwieszone jakies wyroki,prawda to??

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     Pokaż wszystkie komentarze (141)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages