Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Przemocy mówimy "nie"

2020-02-01 11:48:05 (ost. akt: 2020-02-01 11:50:15)

Autor zdjęcia: MBP w Szczytnie

W czwartek 23 stycznia w MBP w Szczytnie odbyło się spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą Barbarą Ślusarczyk. Spotkanie poprowadziła Grażyna Mączkowska.

Kobiety coraz częściej padają ofiarą przemocy – zarówno psychicznej i seksualnej, jak również fizycznej. Zjawisko jest na tyle powszechne, że można o nim mówić jako o problemie globalnym. Przemoc może dotknąć każdą kobietę – bez względu na status społeczny, wiek i wykształcenie. Oprawcami najczęściej są właśni mężowie lub partnerzy, którzy swoją agresję wyładowują bez konkretnego powodu. Skrzywdzone i pobite ofiary często zmagają się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również z zaburzeniami psychicznymi, stresem oraz depresją.

W czwartek, 23 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie odbyło się spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą Barbarą Ślusarczyk. Spotkanie poprowadziła Grażyna Mączkowska, autorka książek poruszających temat przemocy.
Spotkanie dla wielu wyjątkowe bo temat niezwykle ważny. Uczestnikom przekazanych zostało wiele ważnych informacji. Jak szybko rozpoznać przemoc i jak z nią walczyć? Co zrobić, by dusić ją w zarodku? A jeśli już nas spotka — gdzie szukać pomocy…

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages