Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu

2019-12-12 10:56:30 (ost. akt: 2019-12-12 11:34:06)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Niewybuch został odnaleziony podczas prac ziemnych w okolicy dworca PKP i PKS w Szczytnie na ulicy Kolejowej. Jest to pocisk artyleryjski z II Wojny Światowej.

We wtorek (10.12.2019 r.) w pobliżu dworców PKP-PKS w centrum miasta Szczytno, podczas prac budowlanych ujawniono niewybuch. O znalezisku zostali powiadomieni szczycieńscy policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu wyspecjalizowanej jednostki.
Wezwany na miejsce patrol rozminowania potwierdził, że znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski przeciw pancerny kal. 75 mm produkcji niemieckiej pochodzenia II Wojny Światowej. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabrali niewybuch, aby w bezpiecznych warunkach go zneutralizować.

Przypominamy!!!
Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adi #2834027 | 37.47.*.* 12 gru 2019 14:20

    Jest jeden jest będzie więcej

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages