Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Kierował w stanie nietrzeźwości i z zakazem prowadzenia pojazdów

2019-11-13 14:24:12 (ost. akt: 2019-11-13 14:27:16)

Każdego dnia policjanci na terenie powiatu szczycieńskiego zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. Prędkość, alkohol, niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego to nadal główne przyczyny wypadków drogowych.

Wypity alkohol - nawet w niewielkiej ilości – zawsze prowadzi do zaburzenia percepcji wzrokowej, ogranicza pole widzenia powodując błędną ocenę odległości i szybkości, które są tak ważne podczas prowadzenia pojazdu. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które nie stosują się do powyższych zasad. Tak było również w przypadku 57 – latka.

Policjanci ze szczycieńskiej jednostki podczas służby zauważyli kierującego peugeotem, który nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi dali sygnał do zatrzymania się i przystąpili do interwencji. Po tym jak podeszli do pojazdu i zamienili kilka zdań z kierującym wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący od kwietnia 2018 r. do kwietnia 2022 r. Mężczyźnie zakazano dalszej jazdy.

Teraz za złamanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages