Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Policjanci spotkali się z uczestnikami Uniwersytetu III Wieku

2019-11-09 12:48:22 (ost. akt: 2019-11-09 13:29:29)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci spotkali się z seniorami. Podczas spotkania funkcjonariusze przekazali wiedze na temat tego, jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie oraz dlaczego należy nosić elementy odblaskowe.

W czwartek 7 listopada szczycieńscy policjanci spotkali się z seniorami. Celem spotkania było zwiększenie świadomości seniorów, a tym samym zmniejszenie liczby przestępstw wyrządzanych na ich szkodę. Funkcjonariusze podzielili się z seniorami cennymi wskazówki oraz radami na temat postępowania w domu oraz na ulicy tak, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Przekazano również osobom starszym informacje o zagrożeniach jakie na nich czyhają w życiu codziennym, uświadamiali o sposobach działania oszustów prezentując schemat działania m.in. „na wnuczka/wnuczkę”, „na policjanta”, „na hydraulika”, „na pracownika socjalnego” czy „pracownika energetyki”. Przestrzegali również przed nieuczciwymi akwizytorami czy też osobami innych narodowości, którzy prześcigają się w pomysłach, aby znaleźć pretekst wejścia do mieszkania proponując leki, perfumy czy koce.

Na spotkaniu poruszono także temat zakupów do których jesteśmy „zachęcani” na prezentacjach. Są to różnego rodzaju spotkania podczas których prezentowane są najróżniejsze rzeczy, które w rzeczywistości nie są warte naszej uwagi, a już na pewno ceny, którą musimy pokryć, gdy nierozważnie podpiszemy podsunięte nam dokumenty, a które obarczone są zobowiązaniami finansowymi.

Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć rozmowy na temat „budowania” przez seniorów bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy poprzez przekazywanie policji informacji o miejscach zagrożonych przestępczością bądź innymi niepożądanymi zjawiskami korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomniano również o działającej aplikacji Moja Komenda oraz jak szybko i łatwo przy jej pomocy „znaleźć” swojego dzielnicowego.

Na koniec spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa pieszych. St. post. Joanna Manelska zwróciła szczególną uwagę seniorów na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego - czy to pieszym czy też rowerzystą - używał elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować nam życie, szczególnie teraz w okresie jesiennym kiedy szybko zapada zmrok.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages