Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Bądź czujny i uważaj na cmentarnych złodziei

2019-10-31 09:24:31 (ost. akt: 2019-10-31 09:27:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Marta Zysk

Wielkimi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Przygotowania widać już na każdym cmentarzu, gdzie kto może, porządkuje groby swoich bliskich. Jak to zwykle bywa, zwiększony ruch i tłok oraz gorączkowa krzątanina przy grobach to nierzadko okazja dla złodziei. Dlatego pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa wybierając się na cmentarz.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych przypominamy o zachowaniu czujności. Kiedy porządkujemy groby nie pozostawiajmy bez nadzoru naszych rzeczy, w szczególności dotyczy to torebek, saszetek i innych cennych czy ważnych przedmiotów.

Udając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą niepotrzebnej ilości gotówki. Kiedy jesteśmy sami trzymajmy torebkę w zasięgu wzroku. Warto również czujniej spojrzeć na przechodzących, a w szczególności podejrzanie zachowujące się osoby, na przykład chodzące bez wyraźnego celu, choć nie ma się co oszukiwać, złodzieje na pewno będą starali się nie wyróżniać wśród odwiedzających cmentarze.

Należy również pamiętać, żeby nie pozostawiać cennych przedmiotów w samochodach zaparkowanych na przyległych do cmentarzy parkingach. Najlepiej, jeżeli na siedzeniach nie będzie nic, co przyciągnęłoby wzrok przestępców. Bagażnik jest najlepszym miejscem na nasze rzeczy, ale pamiętać należy, by nie zostawiać w nim nic wartościowego.

Pamiętajmy, że złodzieje zanim przystąpią do akcji, wybierają swoją ofiarę, obserwują ją przez dłuższy okres czasu a potem czyhają na okazję. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy zrobili wszystko co w naszej mocy by nie ułatwić złodziejowi zdobycia łupu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages