Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Działania ,,Prędkość''. Kierowco – noga z gazu!

2019-10-29 08:08:33 (ost. akt: 2019-10-29 08:09:57)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Policjanci cyklicznie prowadzą różne działania, w trakcie których skupiają swoje działania na wykroczeniach popełnianych przez kierowców. Celem dzisiejszych działań „Prędkość” jest zapobieganie zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Z policyjnej praktyki oraz przeprowadzanych analiz dotyczących oceny stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że przekroczenie prędkości wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń na drodze.

Działania „Prędkość” prowadzone są przez policjantów cyklicznie. Policjanci dbając o bezpieczeństwo apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć bez zbędnego ryzyka.

Podczas jazdy może dojść do różnych sytuacji, także tych dynamicznych, które zmuszają kierowców do podjęcia natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Mandat, czy punkty karne – to najłagodniejsze z konsekwencji zbyt szybkiej jazdy. Spowodowanie wypadku, okaleczenie jego uczestników czy nawet śmierć – z tym muszą liczyć się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages