Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Najlepsi dzielnicowi są w Szczytnie!

2019-10-01 14:31:18 (ost. akt: 2019-10-01 14:41:25)
W zawodach o tytuł najlepszego dzielnicowego Warmii i Mazur 2019 roku pierwsze miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego zdobył mł. asp. Grzegorz Licki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, tuż za nim, na drugiej pozycji uplasował się asp. Piotr Soliw

W zawodach o tytuł najlepszego dzielnicowego Warmii i Mazur 2019 roku pierwsze miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego zdobył mł. asp. Grzegorz Licki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, tuż za nim, na drugiej pozycji uplasował się asp. Piotr Soliw

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Za nami eliminacje wojewódzkie XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych. Pierwsze dwa miejsca na podium zajęli dzielnicowi ze Szczytna Gratulujemy!

W dniach 26 i 27  września br. w obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie  zostały przeprowadzone wojewódzkie eliminacje dzielnicowych jednostek Policji garnizonu warmińsko – mazurskiego. Najlepsi policjanci będą brali udział w XII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych.  

Jak co roku dzielnicowi i ich kierownicy w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności, a tym samym realizowanych zadań przez dzielnicowych i ich przełożonych, biorą udział w zawodach, już drugi raz do rywalizacji włączono kierowników rewirów dzielnicowych.


Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego i kierownika rewiru dzielnicowych.  Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.
I stopień zawodów dla dzielnicowych – etap powiatowy, został przeprowadzony na przełomie maja i czerwca br. we wszystkich 19 komendach miejskich/powiatowych Policji województwa warmińsko – mazurskiego, w ramach którego,  na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy – składającego się z 40 pytań, wyłoniono po dwóch najlepszych dzielnicowych.

Łącznie do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych - po dwóch najlepszych policjantów z każdej KMP i KPP województwa.
Natomiast w wojewódzkich eliminacjach mają obowiązek brać udział wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Takich stanowisk w województwie jest 15.
Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie 2 najlepszych policjantów dzielnicowych i 1 kierownika rewiru dzielnicowych,  którzy będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskich zawodów, które odbędą się  w dniach od 22 do 25 października br. w Szkole Policji w Katowicach, gdzie zostanie wyłoniony najlepszy dzielnicowy  i kierownik rewiru w kraju.

W tym roku, w ramach etapu wojewódzkiego, zakwalifikowani dzielnicowi rywalizowali między sobą 26.09.2019 r. w czterech konkurencjach:
1) test wiedzy policyjnej - obejmujący problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowaną na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną,
2) pierwsza pomoc medyczna - polegająca na zaprezentowanie praktycznych
umiejętności ratowania życia człowieka,
3) strzelanie - polegające na  oddaniu 12 strzałów do 2 tarcz (z dobiegiem 35 m, z wyminą magazynka, w postawie stojącej i klęczącej), 
4) symulacja przyjęcie interesanta - polegająca na właściwym rozwiązaniu zgłoszonej przez interesanta sytuacji problemowej - obejmuję problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii.

W zawodach o tytuł najlepszego dzielnicowego Warmii i Mazur 2019 roku pierwsze miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego zdobył mł. asp. Grzegorz Licki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, tuż za nim, na drugiej pozycji uplasował się asp. Piotr Soliwoda również z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie
a trzecie miejsce wywalczył Wojciech Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Jeśli chodzi o test wiedzy najlepszym okazał się asp. Piotr Soliwoda ze Szczytna, pierwszej pomocy najlepiej udzielał sierżant sztabowy Grzegorz Miłocki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, najcelniej strzelał mł. asp. Jacek Sierpiński z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, a w konkurencji symulacji przyjęcia interesanta bezkonkurencyjnym okazał się mł. asp. Grzegorz Licki ze Szczytna.
Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się tego samego dnia około godziny 18.00 w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, w trakcie którego zostały wręczone nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy tego etapu zawodów został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Tym samym wyłoniono najlepszych kierowników rewirów dzielnicowych, którym wręczono nagrody pieniężne. Zwycięzcy został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Kierowników Rewirów Dzielnicowych. 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages