Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Policjanci odbyli szkolenie pn. „Współpraca policji z organizacjami prozwierzęcymi”

2019-09-30 13:49:51 (ost. akt: 2019-09-30 13:58:56)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie odbyło się szkolenie pn. „Współpraca policji z organizacjami prozwierzęcymi”.

We wtorek 24 września w szczycieńskiej jednostce policji odbyło się szkolenie pn. „Współpraca policji z organizacjami prozwierzęcymi”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie. W spotkaniu oprócz szczycieńskich policjantów udział wzięli również funkcjonariusze Straży Miejskiej w Szczytnie, członkowie organizacji broniących praw zwierząt oraz pracownicy urzędów gmin odpowiedzialni za sprawy opieki nad zwierzętami, a także Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Przybyłych na spotkanie gości powitał Komendant Powiatowy Policji  w Szczytnie insp. Radosław Drach.
Spotkanie rozpoczęła asp. Iga Sozoniuk z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, która przybliżyła uczestnikom szkolenia przepisy prawne zawarte w Ustawie o ochronie zwierząt oraz omówiła przypadki spraw, z którymi miała do czynienia jako funkcjonariusz pionu dochodzeniowo-śledczego. 

Z kolei przedstawiciele Fundacji Opieki nad Zwierzętami oraz Schroniska dla Zwierząt w Szczytnie „Cztery Łapy” podzielili się z uczestnikami spotkania swoimi przemyśleniami na temat skutecznego zwalczania procederu jakim jest znęcanie się nad zwierzętami. Zaprezentowano również cechy przestępstw charakterystycznych dla znęcania się nad zwierzętami, praktyki organów ścigania i współpracy z organizacjami społecznymi, których statutowym celem działania jest ochrona praw zwierząt.

Podczas dyskusji poruszono również kwestię współpracy z samorządami lokalnymi w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych na drodze z udziałem przewożonych zwierząt. Obecny na spotkaniu Powiatowy Lekarz Weterynarii – dr n wet. Jerzy Ryszard Piekarz na podstawie własnych doświadczeń oraz przepisów prawa zaproponował rozwiązania, które usprawnią obsługę zdarzenia przez służby do tego powołane.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages