Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Uczniu, bądź bezpieczny w drodze do szkoły

2019-09-17 09:32:25 (ost. akt: 2019-09-17 09:39:11)

Autor zdjęcia: Archiwum

Szczycieńscy policjanci w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły” prowadzą spotkania z uczniami i przedszkolakami. Głównym tematem jest bezpieczeństwo na drodze. Mundurowi przypominają także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Od początku roku szkolnego policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” spotykają się z przedszkolakami oraz uczniami z placówek oświatowych działających na terenie powiatu szczycieńskiego. Podczas spotkań mówią o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w szkole, w domu i na drodze. Mundurowi przypominają również o noszeniu elementów odblaskowych, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - pieszych czy też rowerzystów.

Asp. szt. Justyna Samsel-Hryszkiewicz, asp. szt. Dariusz Berendt oraz asp. Wojciech Tworkowski – dzielnicowi ze szczycieńskiej jednostki przybliżyli uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie, a także przedszkolakom z Przedszkola „Smyk” oraz z Przedszkola „Promyk” zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Oprócz teorii, dzieci pod czujnym okiem policjantów mogły przećwiczyć prawidłowe zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, a wszystko po to, aby najmłodsi mieli na uwadze dbałość o własne bezpieczeństwo.

Edukowanie dzieci w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w domu, szkole czy też w ruchu drogowym jest jednym z elementów pracy profilaktycznej szczycieńskich funkcjonariuszy.

Utrwalanie nawyków prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach, już od najmłodszych lat jest niezwykle ważne. Daje gwarancję przewidywalności co do słusznej reakcji w chwili ewentualnego zagrożenia i jednocześnie takiego zachowania, które pozwoli zagrożenia uniknąć.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2840315 | 212.7.*.* 27 gru 2019 20:57

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages