Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Kradzioną kartą bankomatową wypłaciła pieniądze

2019-09-12 09:02:32 (ost. akt: 2019-09-12 09:05:16)

Autor zdjęcia: GW

Szczycieńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zakończyli aktem oskarżenia postępowania dotyczące 4-krotnej kradzieży karty bankomatowej i przy jej użyciu włamania na konto powodując straty w łącznej kwocie 2.000 zł. Podejrzanej w sprawie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca/na początku sierpnia br. Wtedy to oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został poinformowany o kradzieży karty bankomatowej i wypłaty przy jej użyciu oraz przy użyciu kodu PIN pieniędzy w łącznej kwocie 2.000 zł. Jak wynikało z historii rachunku dokonano udanych wypłat w następujących po sobie kolejno dniach. W sumie bank zaksięgował 4 wypłaty skradzioną kartą.

Po uzyskaniu informacji o popełnieniu przestępstwa policjanci  przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. W trakcie wykonanych czynności ustalono, gdzie zostały dokonane transakcje przedmiotową kartą. Okazało się, że bankomat, z którego sprawczyni wypłacała pieniądze posiada monitoring.

Prowadzący po zapoznaniu się z zapisem materiału wizyjnego ustalił osobę, która nielegalnie posługiwała się nie swoją kartą, wypłacając środki płatnicze. Policjanci zatrzymali 45-latkę. Mieszkanka gminy Jedwabno usłyszała zarzut 4-krotnej kradzieży karty bankomatowej oraz 4-krotnego włamania na rachunek bankowy. Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do kradzieży karty, a następnie przy jej użyciu wypłaty pieniędzy.

Jak się okazało podczas prowadzonego postępowania sprawczyni była dobrze znana pokrzywdzonej, bowiem w czasie kiedy dokonywano wypłat pieniędzy z bankomatu 45-latka pomieszkiwała u poszkodowanej. Pod jej nieobecność kobieta zabierała kartę i z bankomatu mieszczącego się na terenie Jedwabna wypłacała pieniądze. Kod zabezpieczający – PIN do karty kobieta podejrzała u pokrzywdzonej, gdy ta w jej obecności korzystała z karty podczas zakupów.

Wkrótce  kobieta stanie przed sądem. Za kradzież z włamaniem na konto bankowe oraz posługiwanie się cudzą kartą może jej grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages