Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Jednego dnia policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych

2019-09-04 09:34:19 (ost. akt: 2019-09-04 09:50:33)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci szczycieńskiej komendy zatrzymali wczoraj 3 mężczyzn, za którymi sądy wydały zarządzenia zatrzymania i doprowadzenia do jednostek penitencjarnych. Jeden z mężczyzn poszukiwany był 3 nakazami doprowadzenia wydanymi przez nidzicki sąd. Do tego 40-latek usłyszy zarzut przywłaszczenia pojazdu oraz kierowania nim pomimo posiadanego czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek 3 września policjanci wydziału kryminalnego szczycieńskiej jednostki na terenie miasta Szczytno zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Nidzica. Mężczyzna poszukiwany był przez nidzicki sąd 3 nakazami doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary w łącznym wymiarze 1 roku. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia pojazdu m-ki Volkswagen wartości 2.500 zł oraz kierowania nim pomimo posiadanego czynnego zakazu prowadzenia pojazdów. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Pamiętajmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz za przywłaszczenie cudzej rzeczy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tego samego dnia, również w Szczytnie policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie w połowie sierpnia 2019 r. kradzieży z włamaniem do nowo budowanego domu na terenie gminy Szczytno, skąd skradziono m.in. motocykl typu cross. Zatrzymany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Ponadto okazało się, że 24-latek poszukiwany był przez szczycieński sąd celem odbycia zasadzonej kary aresztu za dopuszczenie się przestępstwa z art. 119§1 k.k. – dyskryminacji.

Tego samego dnia w Szczytnie policjanci zatrzymali 64-latka, który poszukiwany był przez sąd w związku z karą zastępczą pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę. Mieszkaniec Szczytna trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przetransportowany do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages