Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Kierował ciągnikiem mając 2,5 promila alkoholu

2019-09-02 10:54:35 (ost. akt: 2019-09-02 11:01:29)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Pijani kierowcy na drodze stanowią zawsze ogromne zagrożenie. Pomimo licznych apeli, wciąż nieodpowiedzialny kierowcy pojawiają się na naszych drogach.

Pomimo apeli życie pokazuje, że nie wszyscy kierujący są świadomi zagrożeń jakie stwarzają na drodze nie tylko w stosunku do samych siebie, ale również w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wypity alkohol - nawet w niewielkiej ilości - prowadzi zawsze do zaburzenia percepcji wzrokowej, ogranicza pole widzenia powodując błędną ocenę odległości i szybkości, które są tak ważne podczas prowadzenia pojazdu. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które nie stosują się do powyższych zasad.

W piątek (30.08.2019 r.) parę minut po godzinie 17.00 szczycieńscy policjanci, w Szczytnie na ul. Gnieźnieńskiej zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem samochodowym, którego tor jazdy sugerował, że kierujący możne znajdować się pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. 55-latek, mieszkaniec gminy Szczytno „wydmuchał” ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.
Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Z kolei tego samego dnia po godzinie 07.00 także w Szczytnie, na ul. Kolejowej funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który prowadził pojazd mając w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Loan Offer Apply Now #2833979 | 197.210.*.* 12 gru 2019 13:42

  Czy szukasz środków na spłatę kredytów i długów? {NeoGrowthsCredit@gmail.com}. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, udzielamy pożyczek o oprocentowaniu 1,00%. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: NeoGrowthsCredit@gmail.com Proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej: - Pełne imię: - Potrzebna kwota pożyczki: - Czas trwania pożyczki: - Miasto / kraj: - Telefon: - Jak o nas usłyszałeś: Czy potrzebujesz pożyczki na konsolidację swojego zadłużenia na poziomie 1,0%? JEŚLI TAK, napisz do nas z wymogiem pożyczki. Prosimy o kontakt poprzez e-mail: NeoGrowthsCredit@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ciągnik samochodowy? #2785183 | 37.8.*.* 2 wrz 2019 11:20

  a co to za pojazd?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages