Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Policjanci apelują o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

2019-08-14 09:38:53 (ost. akt: 2019-08-14 09:40:15)
Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Nadmierna prędkość, brawura, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków , a także lekkomyślność i brak wyobraźni to wciąż najczęstsze przyczyny poważnych zdarzeń drogowych na terenie naszego kraju i powiatu.

Dziś, tj. w środę 14 sierpnia policjanci szczycieńskiej jednostki przeprowadzają ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, w tym na korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez wszystkie osoby znajdujące się
w pojazdach.

Pomiędzy 14-18 sierpnia 2019 roku policjanci szczycieńskiej jednostki zgodnie
z wzmożonymi działaniami pn. „SIERPNIOWY WEEKEND” w ramach wykonywanych zadań m.in. będą dokonywać sprawdzenia wymaganych dokumentów uprawniających do kierowania jak również kontrolować będą stany techniczne pojazdów oraz ich wyposażenie.

Mając na uwadze liczne zdarzenia drogowe Policja apeluje o przestrzeganie  wszystkich  zasad ruchu drogowego  w tym  dostosowanie prędkości do panujących warunków  ruchu na drodze.  Zwrócić uwagę należy również  o rozwagę,  wyobraźnię  i  zachowanie  maksimum  ostrożności podczas jazdy,  tak by na naszych drogach, nie dochodziło już  do niepotrzebnych wypadków, a co za tym idzie do kolejnych  ludzkich tragedii.

Przestrzegamy, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych,  w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages