Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Przyznał się do zabójstwa brata. Grozi mu nawet dożywocie

2019-08-08 07:42:15 (ost. akt: 2019-08-08 08:20:37)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Szczytno\\\ Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez śledczych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczytnie przeciwko 61-latkowi. Mieszkaniec Szczytna oskarżony jest o zabójstwo swojego brata.

Do zdarzenia doszło na początku lutego br. Wówczas oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został poinformowany o kłótni pomiędzy braćmi, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie Szczytna. Na miejsce od razu skierowano patrol, który po przybyciu pod wskazany adres zastał leżącego na podłodze mężczyznę. Powiadomiono także pogotowie ratunkowe. Karetka przewiozła poszkodowanego do szczycieńskiego szpitala, skąd następnie przetransportowała go do szpitala w Olsztynie. Niestety dzień później 59-letni mieszkaniec Szczytna zmarł.

Będąca na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza wspólnie z prokuratorem wykonywała czynności procesowe. Przeprowadzono oględziny, w trakcie których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe, przesłuchano świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 61-latkowi zarzutu zabójstwa i zastosowania wobec niego tymczasowego aresztu.  Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Na podstawie zebranych dowodów, Prokuratura Rejonowa w Szczytnie skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko 61-letniemu mężczyźnie.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Szczytna grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Art. 148
§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto zabija człowieka:
1) ze szczególnym okrucieństwem,
2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
4) z użyciem materiałów wybuchowych,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 3. Karze określonej w §2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo oraz sprawca zabójstawa funkcjonariusza publicznego popełnionego podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej #2773734 | 88.156.*.* 8 sie 2019 09:06

  zabójstwo brata to nie przestępstwo wg. niektórych zasad

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Xyz #2773721 | 188.146.*.* 8 sie 2019 08:23

  Niezawisły sąd pewnie go uniewinni.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages