Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Znaleziono niewybuch w pobliżu ruin zamkowych

2019-07-23 09:01:18 (ost. akt: 2019-07-23 09:03:50)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci zabezpieczali niewybuch do czasu przyjazdu wojskowych. Na znalezisko natknięto się podczas prac ziemnych w pobliżu ruin zamku w Szczytnie.

W poniedziałek 22 lipca oficer dyżurny z komendy w Szczytnie odebrał informację o niewybuchu, który miał znajdować się w Szczytnie w pobliżu ruin zamku. Jak się okazało na nietypowe znalezisko natrafiono podczas prac związanych z rozbudową fosy wzdłuż murów zamku.

O niewybychu zostali powiadomieni szczycieńscy policjanci, którzy do czasu przybycia wyspecjalizowanej jednostki, zabezpieczali teren. Prace w miejscu zdarzenia zostały wstrzymane, a pracownicy opuścili teren. Jak się okazało znalezisko to pięść pancerna od granatnika przeciwpancernego z czasów II Wojny Światowej produkcji niemieckiej, mocno skorodowany.

Przybyły patrol rozminowania zabezpieczył niewybuch. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabezpieczyli przedmiot, aby w bezpiecznych warunkach go zneutralizować.

Przypominamy, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych.

Co zrobić jeśli natrafisz na niewybuch?
NIE WOLNO podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska ani do miejsc takich jak stawy czy głębokie rowy znalezionych niewybuchów!
W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić policjantów, którzy potwierdzą, czy mamy do czynienia rzeczywiście z niewybuchem, a następnie zawiadomią o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczą miejsce do czasu ich przybycia.

Jakie informacje trzeba przekazać policjantom?
Powiadamiając funkcjonariuszy istotne jest, aby przekazać im wiedzę na temat:
miejsca odnalezienia niewybuchu, znalezionego przedmiotu (opisać słownie co widzimy, uwzględniając ilość i wielkość znaleziska) danych personalnych osoby zgłaszającej

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Loan Offer Apply Now #2833996 | 197.210.*.* 12 gru 2019 13:48

  Czy szukasz środków na spłatę kredytów i długów? {NeoGrowthsCredit@gmail.com}. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, udzielamy pożyczek o oprocentowaniu 1,00%. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: NeoGrowthsCredit@gmail.com Proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej: - Pełne imię: - Potrzebna kwota pożyczki: - Czas trwania pożyczki: - Miasto / kraj: - Telefon: - Jak o nas usłyszałeś: Czy potrzebujesz pożyczki na konsolidację swojego zadłużenia na poziomie 1,0%? JEŚLI TAK, napisz do nas z wymogiem pożyczki. Prosimy o kontakt poprzez e-mail: NeoGrowthsCredit@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wędkarz #2766549 | 83.6.*.* 23 lip 2019 21:28

  dodam ze minimum 10x wieksza bomba z czasow wojny lezy nad jeziorem skanda gdzie wybralem sie na polow ryb z bratem ktos przed nami przygotowywal to miejsce do polowu ryb wyczyscil dno i wyciagnal wszystko na brzeg nie chcielismy dzwonic na policje poprostu sie oddalilismy ta bomba znajduje sie w drugiej zatoczce jeziora skanda za kapliczka ;) prosze to sprawdzic

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zasx #2766393 | 80.52.*.* 23 lip 2019 15:02

   To głowica od Panzerfausta, a nie żadna tam "pięść pancerna".

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pytanie #2766255 | 37.8.*.* 23 lip 2019 10:57

   Czy ewakuowano zamek z pola rażenia niewybuchu ???

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages