Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Halina Borkowska i Rafał Kot wpisani do Złotej Księgi

2019-07-19 20:44:30 (ost. akt: 2019-07-19 20:53:29)

Autor zdjęcia: UM Szczytno

Podczas Dni i Nocy Szczytna 2019 do Złotej Księgi zostało wpisanych dwóch zasłużonych mieszkańców - fryzjerka Halina Borkowska i biegacz długodystansowy Rafał Kot. Dyplomy w imieniu zasłużonych mieszkańców odebrały ich rodziny.

Praktyczna Pani, to jeden z najstarszych zakładów fryzjerskich. Zlokalizowany jest przy ul. Tadeusza Kościuszki 2. Od ponad pół wieku prowadzi go Pani Halina Borkowska. Fryzjerka w zawodzie pracuje już 57 lat, a uczyła się go od innego szczycieńskiego fryzjera Pana Jana Antosza.
Fryzjerstwo to zawód wymagający ciągłego doskonalenia rzemiosła, w czym Pani Halina przez lata nie miała sobie równych. Regularnie odbywała szkolenia pod okiem najlepszych fryzjerów z terenu Warmii i Mazur oraz dbała by w jej salonie zawsze był nowoczesny sprzęt. Wszystko po to by nadążyć za zmieniającymi się trendami i rosnącymi wymaganiami swoich klientek. Specjalnością pani Haliny są koki. Przygotowanie takiej fryzury wymaga dużej wiedzy, doświadczenia oraz precyzji. Zależnie od okazji uczesanie zajmuje nawet 1,5 godziny.

https://m.wm.pl/2019/07/orig/img-7110-23887-565113.jpg

Drugim zasłużonym mieszkańcem Szczytna jest Rafał Kot, szczycieński biegacz specjalizujący się w długich dystansach – maratonach i ultramaratonach, w tym ich najtrudniejszych górskich i zimowych odmianach. Występując pod flagą Szczytna wielokrotnie stawał na podiach zawodów w całej Polsce i Europie. Dwukrotnie w swojej karierze tryumfował w Ultramaratonie Magurskim w latach 2017 i 2018. Wygrywał także w Biegu 7 Szczytów i słowackim Ultrajanosiku. Zamiłowaniu do biegów górskich zawdzięcza swój pseudonim „Góral z Mazur”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages