Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Zmiana organizacji ruchu w związku z odbywającymi się „Dniami i Nocami Szczytna 2019 r.”

2019-07-19 10:43:47 (ost. akt: 2019-07-19 10:47:37)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Przez 3 dni, w okresie od 19 do 21.07.2019 r. w Szczytnie odbywać się będzie impreza pod hasłem „Dni i Noce Szczytna 2019 r.”. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz uczestników imprezy czuwać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, jednostek sąsiednich oraz słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W związku z organizacją „Dni i Nocy Szczytna 2019 r.” w dniach od 19 do 21 lipca w centrum miasta Szczytno nastąpi zmiana organizacji ruchu. Wprowadzone zmiany mają na celu bezpieczne przeprowadzenie przedsięwzięcia. Policja apeluje do wszystkich kierujących, by nie jeździli „na pamięć” tylko bezwzględnie stosowali się do oznakowań drogowych oraz mundurowych kierujących ruchem.
W tych dniach szczególną uwagę zwracać należy na znaki drogowe. Dotyczy to znaków zakazu wjazdu i zakazu ruchu, których będzie najwięcej. Uwagę zwracać należy również na znaki zakazu zatrzymywania i parkowania. Warto także pamiętać, że w sytuacji, kiedy kierowca zostawi swój samochód w miejscu, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania w uzasadnionych przypadkach pojazdy mogą być usuwane na koszt właściciela. Należy także przestrzegać pilnie podstawowych zasad związanych z parkowaniem samochodów ponieważ ułatwi to poruszanie się innym uczestnikom imprezy, w tym również służbom ratowniczym. Najlepiej, by parkować auta na wyznaczonych parkingach.

W związku z imprezą kulturalno-rozrywkową pt. „Dni i Noce Szczytna 2019 r.” od godz. 05.00 dnia 19.07.2019 r. do godz. 07.00 dnia 22.07.2019 r. wyłączone zostaną z ruchu n/wym. ulice:
- Odrodzenia,
- Kościuszki odc. od ul. Ogrodowej do ul. Odrodzenia - rondo,
- Sienkiewicza odc. od drugiego wjazdu do ratusza miejskiego do ronda na skrzyżowaniu ulic: Sienkiewicza – Odrodzenia – Kościuszki.

Objazdy wyznaczono ulicami:
- Warszawska, Polska, Chrobrego, Kolejowa, Konopnickiej, Leyka, Linki
Podczas „Dni i Nocy Szczytna” na drogach o bezpieczeństwo kierujących dbać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjni motocykliści, którzy będąc bardziej mobilni, szybciej dotrą w miejsca, w których wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym i na bieżąco udrożnią ruch pojazdów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages