Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Podsumowanie działań „Prędkość” na terenie powiatu szczycieńskiego

2019-07-15 09:01:18 (ost. akt: 2019-07-15 09:12:53)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Szczycieńscy policjanci przeprowadzili działania kontrolo-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz wyeliminowanie z ruchu drogowego tych kierujących, którzy prowadzą pojazdy z nadmierną prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Z policyjnych statystyk dotyczących oceny stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że przekroczenie prędkości wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń na drodze.

W czwartek 11lipca w trakcie prowadzonych działań „Prędkość”, policjanci szczycieńskiej drogówki skontrolowali 76 pojazdów z czego w 47 przypadkach stwierdzono przekroczenie dozwolonej prędkości.

Działania „Prędkość” prowadzone są przez policjantów cyklicznie. Policjanci dbając
o bezpieczeństwo apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, a w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć bez zbędnego ryzyka.

Podczas jazdy może dojść do różnych sytuacji, także tych dynamicznych, które zmuszają kierowców do podjęcia natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Mandat, czy punkty karne – to najłagodniejsze z konsekwencji zbyt szybkiej jazdy. Spowodowanie wypadku, okaleczenie jego uczestników czy nawet śmierć – z tym muszą liczyć się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych,  w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages