środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Komenda Powiatowej Policji w Szczytnie ma nowego komendanta

2019-07-12 10:07:05 (ost. akt: 2019-07-12 10:14:13)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

W szczycieńskiej jednostce Policji odbyła się uroczysta zbiórka, w związku z powołaniem na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie mł. insp. Radosława Drach. Rozkaz o powołaniu na stanowisko komendanta, mł. insp. Radosław Drach odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimek.

W środkę (10.07.2019 r.) w sali odpraw szczycieńskiej komendy odbyło się uroczyste powołanie młodszego inspektora Radosława Drach na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie inspektor Tomasz Klimek osobiście wręczył rozkaz, zgodnie z którym od 10 lipca 2019 roku szefem szczycieńskiej Policji jest młodszy inspektor Radosław Drach.

Uroczystość przekazania jednostki nowemu Komendantowi odbyła się w obecności komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Olsztynie – insp. dr hab. Marka Fałdowskiego, a także przedstawicieli lokalnych samorządów: Jerzego Szczepanek – z-cy Starosty Szczycieńskiego, Krzysztofa Mańkowskiego – Burmistrz Miasta Szczytno, Cezarego Łachmańskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Pasym, dr hab. Zbigniewa Kudrzyckiego – Wójta Gminy Rozogi, Sławomira Ambroziak – Wójta Gminy Jedwabno, a także z-cy Prokuratora Rejonowego w Szczytnie – Krzysztofa Batyckiego, Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie – st. bryg. mgr inż. Grzegorza Rybaczyk, Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Olsztynie – Arkadiusza Brzozowskiego, Komendanta Placówki Straży Granicznej w Olsztynie – ppłk. Jarosława Węgrzynowskiego, z-cy Komendanta Straży Miejskiej w Szczytnie – Ewy Zipper, a także Kapelana Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie – ks. kan. Mirosława Rudomana. Na tak ważnym spotkaniu nie mogło zabraknąć szczycieńskich policjantów na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podinsp. Arkadiuszem Napiórkowskim.

Podczas swojego wystąpienia mł. insp. Radosław Drach zapewnił przybyłych na uroczystość samorządowców o podjęciu wszelkich starań mających na celu utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie szczycieńskim. Komendant wyraził chęć kontynuacji dotychczasowej współpracy z samorządami i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i porządek publiczny w powiecie. Jak zaznaczył mł. insp. Radosław Drach od swoich współpracowników będzie wymagał lojalności, dyscypliny oraz sumienności w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Mł. insp. Radosław Drach ma 41 lat. Swoją służbę rozpoczął w 1998 roku w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Trzy lata później pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie przez cztery lata w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od 2011 roku służył w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a od grudnia 2012 roku pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Olsztynie. W styczniu 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, a dwa lata później kierował jednostką policji w Węgorzewie. Od dnia 10 lipca pełni funkcję komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie.

W 2014 roku mł. insp. Radosław Drach uhonorowany został brązowym medalem „Za długoletnią służbę”. W 2018 roku otrzymał brązowy medal "Zasłużony Policjant", natomiast w lipcu 2019 roku podczas obchodów Święta Żandarmerii Wojskowej otrzymał brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Skompromitowana służba #2762248 | 88.220.*.* 15 lip 2019 06:07

  Jeżeli umie wycinać konfetti , przebierać się w strój anioła na procesję i potrafi nosić parasol za opasłym partyjnym kacykiem to znaczy ,że się nadaje .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jurgi #2761923 | 5.173.*.* 14 lip 2019 09:24

  Do bani ci policjanci z drogówki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jz #2761899 | 94.254.*.* 14 lip 2019 08:21

  Uroczystość przekazania jednostki nowemu Komendantowi odbyła się w obecności komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Olsztynie – insp. dr hab. Marka Fałdowskiego SERIO??? Dobrze jest wiedzieć że Wspol przenieśli że Szczytna do Olsztyna, hahaha.......

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. polonista-dziennikarz #2761288 | 188.146.*.* 12 lip 2019 22:17

  Panie Redaktorze /Pani Redaktor - bardzo proszę i apeluję, by wbrew paskudnemu zwyczajowi "trzymania się Mianownika, jak pijany płotu" - odmieniać nazwiska przez stosowny przypadek! Cytuję: "Rozkaz o powołaniu na stanowisko komendanta, mł. insp. Radosław Drach - no chyba : Radosława Dracha! I dalej: "odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimek" Łaskawco! chyba jednak: Tomasza Klimka!. Jeśli ma Pan/Pani wątpliwości - radzę zasięgnąć opinii prof. Jana Miodka lub prof. Jerzego Bralczyka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. dziwne to... #2760964 | 37.8.*.* 12 lip 2019 10:40

  W Piszu i Węgorzewie był powołany na stanowisko , a w Szczytnie jedynie pełni funkcję? Widać, że nie ma gdzie "fachowca" upchać :) Jakoś dziwnie dużo wędruje po województwie w ostatnich trzech latach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages