Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Pijana matka, dziadek i wujek opiekowali się dwójką małych dzieci

2019-06-11 15:47:30 (ost. akt: 2019-06-11 15:58:28)

Autor zdjęcia: Archiwum

Szczycieńscy funkcjonariusze interweniowali wobec pijanej matki, która miała sprawować opiekę nad swoimi małoletnimi dziećmi. Pod wskazanym adresem policjanci zastali nietrzeźwą kobietę oraz 2 pijanych mężczyzn. To matka z dziadkiem i wujkiem, którzy mieli pod opieką dwoje dzieci w wieku 2,5 i 4 lat.

Wczoraj ,10 czerwca o godzinie 23.00 szczycieńscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta matka opiekuje się małoletnimi dziećmi będąc pod wpływem alkoholu.

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali nietrzeźwą matkę oraz 2 pijanych mężczyzn. W mieszkaniu przebywały również małe dzieci w wieku 2,5 lat i 4 lat, z czego jedno spało w łóżeczku, a drugie bawiło się telefonem.  

Badanie stanu trzeźwości kobiety przeprowadzone urządzeniem alcoblow wykazało, że kobieta znajduje się w stanie nietrzeźwości. 26-latka była komunikatywna, twierdziła, że wypiła 2 piwa i nie czuje się pijana. Natomiast 59-letni ojciec kobiety oraz 64-letni brat mężczyzny znajdowali się pod wyraźnym wpływem alkoholu o czym świadczyła ich bełkotliwa mowa oraz problemy z utrzymaniem równowagi.

W tej sytuacji dzieci zostały przekazane pod opiekę osobie trzeźwej. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Przypominamy, że na rodzicach i opiekunach spoczywa obowiązek zapewnienia dzieciom właściwej opieki i bezpieczeństwa. Pod wpływem alkoholu jest to niemożliwe, gdyż nasza czujność i szybkość reakcji wraz z "procentami" maleje. Podczas każdej interwencji związanej ze sprawowaniem opieki nad dziećmi przez nietrzeźwych rodziców czy inne osoby, policjanci analizują zachowanie rodziców i sprawdzają czy dorośli swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla dzieci.
W przypadkach skrajnej nieodpowiedzialności rodziców, sądy mogą nawet ograniczyć prawa rodzicielskie. Gdy okaże się dodatkowo, że zdrowie lub życie dziecka było zagrożone, prowadzone są też postępowania karne. Rodzicom grozi wtedy kara nawet do 5 lat więzienia.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do redaktura #2745508 | 217.23.*.* 11 cze 2019 19:23

  Moglibyście zmienić to zdjęcie z czołówki - przy każdym artykule o pijaństwie ta sama grafika...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nic się nie stało #2745472 | 77.111.*.* 11 cze 2019 17:53

  piwo wypiła ? co to nie mogła ? to sprawdzić w kazdej rodzinie balonikiem i pokaze kazdej jakis alkohol , autem w domu nie jedzie

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages