Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podczas majowego weekendu policjanci nałożyli 174 mandaty karne za wykroczenia drogowe

2019-05-06 13:59:19 (ost. akt: 2019-05-06 14:46:04)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Wzmożony ruch pojazdów na drogach powiatu szczycieńskiego to oczywistość w trakcie długiego weekendu majowego. Policjanci służby drogowej i patrolowo-interwencyjnej byli przygotowani na ten stan rzeczy i nie zwalniali tempa w działaniach skierowanych na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

W dbałości o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów poruszających po drogach, a także mierzyli prędkość jaką rozwijali kierowcy.

Okazuje się, że mimo przestróg jakie funkcjonariusze kierują do użytkowników dróg, znajdują się osoby bagatelizujące bezpieczeństwo własne oraz innych. W trakcie długiego majowego weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, skontrolowali 287 pojazdów i nałożyli 174 mandaty karne za wykroczenia drogowe. Najwięcej bo, aż 174 mandaty zostały nałożone na kierujących za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

We wtorek (30.04.2019 r.) oraz w niedzielę (05.05.2019 r.) z ruchu drogowego wyeliminowano 2 nietrzeźwych kierujących, którzy pomimo promili w organizmie zdecydowali się jednak wsiąść za kierownice. Pierwszy z nich 65-latek mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu kierował peugeotem w msc. Przeździęk Wielki, gm. Wielbark, drugi natomiast 32-letni obcokrajowiec kierował renault mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. Oprócz zatrzymanych praw jazdy mężczyznom grozi odpowiedzialność karna z art. 178a§1 k.k. za co grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą oni odpowiadać przed sądem.

Z kolei w środę (01.05.2019 r.) oraz w sobotę (04.05.2019 r.) zatrzymano prawo jazdy amatorom zbyt szybkiej jazdy. W pierwszym przypadku w miejscowości Rozogi zatrzymano 39-letnią kierującą toyotą, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. W drugim przypadku 38-latek w miejscowości Narty pędził mercedesem z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Oprócz zatrzymanych dokumentów praw jazdy, kierujących policjanci ukarali dodatkowo mandatami w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi.

W niedzielę (05.05.2019 r.) w miejscowości Brajniki, gmina Jedwabno policjanci ruchu drogowego zatrzymali 2 amatorów mocnych trunków poruszających się rowerami. Pierwszy z nich to 45-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, który miał w organizmie niecałe 0,5 promila alkoholu, natomiast drugi 40-letni również mieszkaniec gminy Jedwabno kierował rowerem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł.

Policjanci niezłomnie apelują o rozwagę.

Mamy nadzieję, że nagłaśniane przypadki jazdy po alkoholu i grożące za to konsekwencje dotrą do wszystkich osób. To natomiast spowoduje, że nie będzie cichego społecznego przyzwolenia na wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź innego środka działającego podobnie.

Oprócz kontroli stanu trzeźwości kierowców, funkcjonariusze kontrolowali także stan techniczny pojazdów.

W ciągu minionych pięciu dni policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne 14 aut, które nie miały prawa poruszać się po drogach.

Policjanci drogówki zatrzymali dowody rejestracyjne aut, mobilizując tym samym właścicieli czterech kółek do naprawienia występujących usterek i potwierdzenie tego poprzez uaktualnione badanie techniczne.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages