Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Policjant zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia

2019-05-05 12:30:59 (ost. akt: 2019-05-05 12:32:22)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Zastępca naczelnika wydziału patrolowo-interwencyjnego będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia, bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa.

Podkomisarz Andrzej Andraczek będąc w czasie wolnym od służby, na ul. Skłodowskiej w Szczytnie zauważył młodego mężczyznę, który bez żadnego powodu kopnął w zaparkowanego przy ulicy opla. Policjant od razu zareagował. O zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki policji, zaparkował swój pojazd i ruszył za podejrzanym. Sprawca niczego nie przeczuwając szedł dalej chodnikiem. W pewnym momencie zaczął uciekać. Funkcjonariusz widząc to podjął za nim pościg, zatrzymując go kilkanaście metrów dalej.

Jak się okazało, 22-latek oprócz zniszczenia mienia – wgniecenia karoserii w oplu, był również poszukiwany przez szczycieński sąd do obycia kary pozbawiania wolności w wymiarze 1 roku i 8 miesięcy za przestępstwo znęcania się oraz oszustwa.

Mieszkaniec Szczytna w czasie popełnienia przestępstwa miał w organizmie ponad promil alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 22-latek przyznał się do zniszczenia mienia i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w odosobnieniu mając czas na przemyślenie swojego postępowania.

Policjanci już niejednokrotnie udowodnili, że nawet, jeżeli są po służbie to w dalszym ciągu zależy im na tym, aby społeczeństwo czuło się bezpiecznie. Reagują na wszelkie przejawy zagrażające czy to życiu ludzkiemu czy też mieniu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ha ha #2732496 | 81.190.*.* 15 maj 2019 06:05

    Debili nie brakuje .Takie elementy nalezy eliminować w poczatkowej fazie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ziom #2726719 | 213.5.*.* 5 maj 2019 13:01

    bardzo ładnie z jego strony, ale czemu nie są naglasniane sytuację, gdy to zwykły obywatel tak samo postępuje jak policjant z opisanego artykułu. Pozdrawiam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)