Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Egzaminy ósmoklasistów ze strajkiem w tle

2019-04-15 09:24:03 (ost. akt: 2019-04-15 09:40:38)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Już tydzień trwa strajk nauczycieli. W ubiegłym tygodniu egzainy końcowe pisali uczniowie szkół gimnazjalnych, dziś piszą go uczniowie klas ósmych. W powiecie szczycieńskim egzaminy odbywają się we wszystkich szkołach.

Dziś o godz. 9.00 rozpoczęły się pierwsze egzaminy ósmoklasistów. W poniedziałek uczniowie piszą gzamin z języka polskiego. We wtorek z matematyki, a w środę czeka ich egzamin z języka obcego.

Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu powiatu szczycieńskiego zadbali, by egzaminy ósmoklasistów odbyły się pomimo strajku nauczycieli.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie przystąpił do egzaminu w poniedziałek, wtorek i w środę, to napisze go w drugim terminie – 3, 4 i 5 czerwca.

Wynik egzaminu uczniowie poznają 14 czerwca. Wyniki mają wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego - 21 czerwca.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages