Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Gimnazjaliści mimo strajku nauczycieli napiszą egzamin

2019-04-10 08:15:00 (ost. akt: 2019-04-10 08:28:29)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Dziś uczniowie gimnazjów przystąpią do egzaminu, których wyniki będą kluczowe przy rekrutacji do szkół średnich. Niektóre szkoły miały problemy ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych, ze względu na rozpoczęty w poniedziałek ogólnopolski strajk nauczycieli.

We wszystkich szkołach w powiecie szczycieńskim, w których trwa strajk nauczycieli, zostały skompletowane listy egzaminatorów na egzaminy gimnazjalne.
Żadna ze szkół nie wycofała się ze strajku. Dzieci, które przychodzą do szkół są pod opieką.

Egzaminy gimnazjalne mają potrwać trzy dni. Już dziś o godzinie 9.00 uczniowie powinni rozpocząć test z historii i wiedzy o społeczeństwie, natomiast o godzinie 11.00 z języka polskiego.

- W 15 proc. szkół na Warmii i Mazurach przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego może być zagrożone – informował wczoraj warmińsko-mazurski kurator Krzysztof Nowacki. Apelował też do nauczycieli o zawieszenie strajku na czas egzaminu. Dodał jednak, że nie ma aktualnych informacji od dyrektorów szkół.

- Jeszcze przed strajkiem 85 proc. dyrektorów szkół poinformowało, że egzaminy zostaną przeprowadzone w ich placówkach. Jest to decyzja związana z wiedzą o placówce, o nauczycielach i lokalnych strukturach związkowych. 15 proc. dyrektorów informowało mnie wówczas, że przeprowadzenie egzaminu może być zagrożone, co nie oznacza, że egzamin ostatecznie się nie odbędzie– wyjaśnił kurator.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages