środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Wojownicy Novum starli się z blisko półtysięcznym tłumem

2019-04-06 08:47:13 (ost. akt: 2019-04-06 08:51:20)

Autor zdjęcia: Akademia Sztuk Walki Novum

Akademia Sztuk Walki Novum znów wraca z tarczą! 30 marca nasi wojownicy zdobyli 4 medale podczas mocno obsadzonego turnieju IKO Mazovia Cup w Piasecznie.

O poziomie zawodów może mówić choćby potężna frekwencja: na listę startową wpisało się bowiem aż 460 zawodników reprezentujących 40 klubów.

- To jeden z większych turniejów karate kyokushin w naszym kraju. O prestiżu wydarzenia świadczy także fakt, że wzięli w nim udział również medaliści mistrzostw Polski i Europy - mówi Dariusz Hrynowiecki, trener 9-osobowej brygady zawodników ze Szczytna, Rozóg i Wielbarka.

A jeśli już Akademia zdecydowała się pokonać łącznie ponad 400-kilometrową trasę, to pokonała i szereg rywali, wskakując 4-krotnie na podium. Najjaśniej minionej soboty świeciła gwiazda Marcela Korybskiego. Utalentowany, młody wojownik odwołał ekipę sprzątającą gospodarzy, ponieważ... kompletnie "pozamiatał" w kategorii młodzik (-60 kg). Z brązowymi medalami na piersi z Piaseczna wrócili ponadto Natalia Krawczyk, Bartosz Duda i Szymon Kordek.

- Każdy z naszych reprezentantów spisał się dobrze, stoczył po kilka walk, choć nie każdy zdołał dotrzeć do strefy medalowej. Jestem jednak dumny z ich dzielnej postawy. Także tych, którym tym razem nie udało się stanąć na podium. Pamiętajcie: nie zawsze liczy się wygrana. Zdobywane doświadczenie jest równie ważne i procentuje w przyszłości - podsumowuje sensei Hrynowiecki.

Kamil Kierzkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages