Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Oszust chciał wyłudzić pieniądze podszywając się pod funkcjonariusza CBŚ

2019-04-04 15:34:12 (ost. akt: 2019-04-04 16:08:15)

Autor zdjęcia: Pixabay

Do szczycieńskiej jednostki policji wpłynęło zawiadomienie o próbie oszustwa. Oszust próbował wyłudzić pieniądze z konta metodą na tzw. funkcjonariusza CBŚ. Na szczęście dzięki czujności właścicielki konta nie doszło do przestępstwa.

Wczoraj (03.04.2019 r.) do 38-latniej kobiety, mieszkanki gminy Szczytno na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Poinformował kobietę, że jej pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i ma dojść do włamania na konto.

Dodatkowo przekazał kobicie informację, że jest ona od dłuższego czasu obserwowana przez grupę przestępczą. Rozmówca dla uwiarygodnienia, że faktycznie jest policjantem, poprosił kobietę, aby ta nie rozłączając się wybrała numer 112 i upewniła się, że nie ma do czynienia z oszustem podszywającym się pod funkcjonariusza CBŚ. Kobieta od samego początku przeczuwając, że coś jest nie tak wysłuchała do końca mężczyzny. Gdy ten już skończył 38-latka oświadczyła, że zweryfikuje jego tożsamość, ale z innego telefonu. W tym momencie rozmówca rozłączył się.

Kobieta od razu o powyższym poinformowała szczycieńską jednostkę policji.

POLICJA APELUJE
Zwracamy się do wszystkich posiadających w swojej rodzinie osoby starsze, bądź też samotnie mieszkających starszych sąsiadów, o przypomnienie im, aby nigdy nikomu nieznajomemu pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy. W przypadku telefonu o zaistniałym wypadku, wymaganej kaucji, odszkodowaniu czy też planowanym włamaniu na rachunek bankowy natychmiast się rozłączyli z rozmówcą i zadzwonili na bezpłatny telefon alarmowy 112 informując Policję o takiej rozmowie.

PRZYPOMINAMY!!!
Policja nigdy nie informuje osób postronnych o podejmowanych działaniach operacyjnych, nigdy też nie angażuje ich w swoje działania operacyjne. Funkcjonariusze nie korzystają również w takich sytuacjach ze środków pieniężnych obywateli. Ani funkcjonariusz policji ani też prokurator nigdy telefonicznie nie żądają pieniędzy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pijany rycho #2709920 | 83.21.*.* 5 kwi 2019 13:26

  jenego nie rozumiem dlaczego po rozlaczeniu sie z oszustem dzwoniąc na 112 znów połączę sie z oszustem

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages