środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Skandal w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

2019-04-03 11:09:06 (ost. akt: 2019-04-03 17:28:17)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Szczytno\\\ Wykładowca WSPol wraz z wnioskiem o odejście na emeryturę napisał też pismo, w którym stawia szefostwu wiele zarzutów. Pisze, że nie chce współpracować z komendantami, którzy są utożsamiani z bohaterami komedii "Głupi i głupszy"...

Służbowe pismo wystosowane przez podkomisarza wpłynęło do kancelarii WSPol w poniedziałek 1 kwietnia i zajmuje dwie strony. Wykładowca zwraca się z wnioskiem o zwolnienie ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Wykładowca w swoim wniosku pisze, że nie wyobraża sobie współpracy z komendantami, którzy w policyjnym środowisku są utożsamiani z bohaterami komedii "Głupi i głupszy". Zarzuca im również, że Wyższa Szkoła Policji, powinna stać na wyższym poziomie naukowym,niż jest obecnie. Nazywa ją "przyzakładową zawodówką". Pisze w nim także, że odchodząc na wcześniejszą emeryturę, po zaledwie 15-letnim stażu służby, Skarb Państwa zapłaci mu łącznie 750 tys. złotych. - Na taki wydatek stać tylko państwową organizację, w której szefowie nie ponoszą odpowiedzialności za swoje działania - czytamy w piśmie opublikowanym na Twitterze.

- Jest to skandaliczne zachowanie funkcjonariusza - mówi podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Sprawa zostanie skierowana do prokuratury. Komendant Rektor WSPol skieruje również pozew do sądu przeciwko temu funkcjonariuszowi o naruszenie dóbr osobistych. Będzie się domagał kwoty 50 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na cel charytatywny - informuje.

Wykładowca Instytutu Nauk Prawnych o sobie pisze, że jest podoficerem ze stopniem doktora, "który ma głowę pełną pomysłów, odpowiednie kompetencje, kwalifikacje i niezbędne umiejętności do wykonywania swojego zawodu".

Wykładowca w końcowych słowach zwraca się do Komendanta. - Panie kolego przez jakieś postępowania nie wykreśli mnie pan również z pamięci i kart historii tej Uczelni, w której ciężko pracowałem przez 7 ostatnich lat i z której odchodzę z podniesioną głową, gdyż nigdy nie dałem się panu kupić żadnymi stanowiskami, ani nie dałem się zastraszyć. Jako potomek żołnierzy Armii Krajowej nigdy nie zgodzę się na hipokryzję i folwarczne metody rządzenia zaczerpnięte bezpośrednio z czasów, gdy obowiązywało powiedzenie, że "nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera - pisze we wniosku.

- Wobec tego funkcjonariusza toczyło się już postępowanie, które zakończyło się dla niego niekorzystnie - informuje podinsp. Marcin Piotrowski. - Obecnie w toku prowadzone jest drugie postępowanie dyscyplinarne wobec niego w związku z poświadczeniem nieprawdy oraz dokumentowania prowadzonych zajęć, które w rzeczywistości się nie odbyły - dodaje.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. uwaga #2709472 | 83.9.*.* 4 kwi 2019 18:49

  ten wykładowca jest oficerem w stopniu podkomisarza, więc nie wiem, dlaczego w tekście nazwano go "podoficerem", manipulacja czy niechlujstwo?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. investor #2709432 | 164.127.*.* 4 kwi 2019 17:02

   Napisanie prawdy, nawet niewygodnej, nie jest naruszeniem dóbr osobistych.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. investor #2709431 | 164.127.*.* 4 kwi 2019 17:02

   Napisanie prawdy, nawet niewygodnej, nie jest naruszeniem dóbr osobistych.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. osa #2709291 | 5.173.*.* 4 kwi 2019 12:51

   uderz w stół a nożyce się otworzą :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. nie matura lecz chec szcera i podlizywanie si #2709205 | 193.46.*.* 4 kwi 2019 09:55

   nie matura lecz chec szcera i podlizywanie sie wiadomo komu....zrobi z Ciebie szefa orlanu ,SSP, itd. itp. miernie byle wiernie

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (50)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages