środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Super Sołtysi 2018 wybrani!

2019-03-30 11:12:19 (ost. akt: 2019-03-30 12:30:42)

Autor zdjęcia: GO

Nasi Sołtysi na chwilę oderwali się od codziennych obowiązków, żeby świętować. Gospodarze wsi, docenieni głosami swoich mieszkańców, odebrali statuetki Super Sołtys 2019. Nie obyło się bez wzruszeń i łez szczęścia.

Rozstrzygnęliśmy plebiscyt na Super Sołtysa 2019. Skąd pomysł na akcję? Chcieliśmy pokazać gospodarzy wsi. I cieszymy się, że dla swoich mieszkańców są wyjątkowi i ważni.
Gala odbyła się w hotelu Dyplomat w Olsztynie. Na podium są tylko trzy miejsca, ale u nas nie ma przegranych. Nie zdarzyło się, żeby jakiś kandydat na Super Sołtysa 2019 nie otrzymał głosów poparcia.
W plebiscycie wzięli udział sołtysi wszystkich powiatów naszego województwa. Dodatkowo zostały przyznane tytuły Super Sołtysów województwa warmińsko-mazurskiego.

Super Sołtysem powiatu szczycieńskiego została Sikorska Adriana z miejscowości Płozy w Gminie Szczytno. Sołtysem została po raz pierwszy w wyborach cztery lata temu. W tym roku kolejny raz wybrana na sołtysa.
- Bycie sołtysem to duże wyzwanie - mówi sołtys Adriana Sikorska. - Wpływ sołtysa na rozwój sołectwa może być ogromny pod warunkiem: nie da się samemu wprowadzać zmian, musi zebrać się grupa osób, która będzie w stanie znaleźć wspólny pomysł na to, co można zmienić w swojej okolicy, aby wszystkim żyło się lepiej, łatwiej i przyjemniej. I jeszcze jedna ważna rzecz – dobra współpraca z władzami gminy, bo wielu rzeczy bez środków z budżetu gminy zrobić się nie da. W naszym sołectwie powstaje właśnie Centrum Kultury, w którym znajdzie się świetlica wiejska, siłownia i straż pożarna. Jestem szczęśliwa, że doceniono to, co robię dla naszych mieszkańców. Bardzo dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy - dodaje.

Drugie miejsce i tytuł srebrnego Super Sołtysa został przyznany Rafałowi Brzezińskiemu z miejsccowości Leleszki w Gminie Pasym. W tegorocznych wyborach na sołtysa otrzymał poparcie większości mieszkańców swojego sołectwa i kolejne lata będzie "rządził" swoją wsią.
- Dobry sołtys musi być sprawnym organizatorem, który potrafi rozbudzić aktywność lokalnej społeczności i motywować mieszkańców do włączania się w sprawy własne i sołectwa - mówi pan Rafał. - Sprawne piastowanie tej funkcji jest dowodem szczególnej działalności i aktywności w pracy na rzecz lokalnej społeczności, ponieważ podejmowane inicjatywy w istotnej mierze przyczyniają się do rozwoju i modernizacji sołectwa.Chciałbym, żeby nasza miejscowość była coraz piękniejsza a mieszkańcy potrafili razem działać, pomagać sobie, jak również wspólnie bawić się - dodaje.

Trzecie miejsce i tytuł brążowego Super Sołtysa przypadł Krystynie Szewczyk z miejscowości Wesołowo w Gminie Wielbark. Sołtysem została 3 lata temu. W skład jej sołectwa wchodzą 4 miejsze wsie.
- Przyjęłam funkcję sołtysa, ponieważ chcę być bliżej mieszkańców naszego sołectwa - mówi pani Krystyna. - Lubię działać, coś robić na rzecz wsi i zachęcam także innych do pracy na rzecz naszego sołectwa. Udało nam się za mojej kadencji utworzyć "Chatę wspomnień", mamy też plac zbaw dla dzieci, wspólnymi siłami wyremontowaliśmy kapliczkę. Jeszcze wiele jest do zrobienia, ale dzięki dobrej współpracy z gminą i mieszkańcami mamy szansę poprawić wizerunek naszego sołectwa.

Sołtysi przyjechali w towarzystwie swoich najbliższych i przedstawicieli samorządów. Nie zabrakło emocji i wzruszenia.

Gratulujemy wszystkim Super Sołtysom!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages