Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Przyjdź i ułóż kostkę Rubika

2019-03-19 10:51:23 (ost. akt: 2019-03-19 10:52:43)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

W sobotę 30 marca w sali Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego odbędą się zawody w układaniu kostki Rubika. Rywalizacja toczyć się będzie w 6 konkurencjach, a w każdej z nich chodzi o to by ułożyć kostkę jak najszybciej.

Kostkę Rubika można kupić już za kilka złotych. Prawdziwi pasjonaci tej gry potrafią jednak na nią wydać nawet kilkaset euro. Kostka Rubika w tym roku obchodzić będzie czterdzieste piąte urodziny, ale mimo to jej popularność, podobnie jak innych gier logicznych, nie maleje. Z pozoru ta niewinna zabawka kształtuje wyobraźnię, rozwija kreatywność, a także uczy logicznego i analitycznego myślenia.

– Istnieje mnóstwo konkurencji z nią związanych, m.in. układanie kostki Rubika na czas, układanie jej jedną ręką, układanie z zamkniętymi oczami a nawet układanie stopami – wylicza Grzegorz Pacewicz. - Każdy kto choć raz spróbował ułożyć kostkę Rubika wie, że nie jest to proste zadanie. Nasze „kostkowanie” to doskonałe hobby i niezapomniana zabawa, którą można wykonywać nawet „z zamkniętymi oczami”. Zachęcam do spróbowania i wzięcia udziału w zawodach.

Podczas zawodów w Szczytnie rywalizacja toczyć się będzie w 6 konkurencjach, a w każdej z nich chodzi o to by ułożyć kostkę jak najszybciej. Przewidziao zadaniKonkurencje to układanie kostki Rubika, kostki 2x2x2, kostki pyraminx, skewb, oraz kostki Rubika z zamkniętymi oczami, oraz kostki 4x4x4 również z zamkniętymi oczami.

Rejestracja na zawody przebiega tylko przez stronę: https://www.speedcubing.pl/zawody/szczytno-open-2019. Chęć udziału w zawodach można zgłaszać do 25 marca 2019 roku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages