środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Szczycieńskie Foczki to silne i aktywne kobiety

2019-03-11 20:12:22 (ost. akt: 2019-03-11 20:16:55)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Tradycyjny Morsowy Dzień Kobiet świętowany jest od lat - nazywany " Światowym Dniem Foczek ". Szczycieńskie morsy pamiętają o tym szczególnym dla swoich Foczek dniu i zabierają je nad morze. Oczywiście głównym elementem wyjazdu są kwiaty i kąpiel w morzu.

Niestraszna im ani zimna woda, ani ujemne temperatury. Śnieg, mróz czy temperatura wody niewiele powyżej zera wcale im nie przeszkadza. Nie ma znaczenia wiek i profesja. W lodowatej wodzie może się zanurzyć praktycznie każdy. Morsowanie wspomaga również spalanie nadmiaru kalorii i zbędnych składników w organizmie, co jest spowodowane koniecznością wytworzenia dodatkowej energii cieplnej, dlatego też mówi się, że morsowanie to „generalne sprzątanie – również infekcji”. Oczywiście morsowanie to nie tylko hartowanie w lodowatej wodzie, ale także sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz na poprawę humoru, podczas kąpieli uwalniają się bowiem endorfiny zwane hormonem szczęścia. A szczycieńskie Foczki tego hormonu mają naprawdę dużo!

Panowie morsy zawsze pamiętają o uczczeniu Dnia Kobiet ze swymi Foczkami. Jak zapewniają chcą aby ich kobiety były zdrowe, aktywne i szczęśliwe!
- Kobieta szczęśliwa to...kobieta pełna pasji. Nie musi być mistrzynią świata w biegach, nie musi wspinać się na K2, ale jeśli odnajduje pasję w szydełkowaniu, pieczeniu tortów lub dbaniem o przydomowy ogródek. Jeśli to karmi jej duszę to jest wolną, spełnioną i szczęśliwą kobietą - mówi Justyna Możdżeń foczka z Klubu Morsy Szczytno Reset. - Posiadanie i rozwijanie pasji nie jest egoizmem i to też kobietki musimy zrozumieć. Jeśli jest coś co koi Twoją duszę. Sprawia że się uśmiechasz i w tym spełniasz. To rób to. Garnki w zlewie poczekają. Pozwól sobie być. Żyć i cieszyć choćby z najdrobniejszej pasji,którą uważasz za nieważną... Bo jest taka mała. Uwierz. Jeśli jest Twoja to jest najważniejsza i pielęgnuj ją. Żeby dawać innym radość, miłość, ciepło, troskę kobieta musi najpierw sama być przepełniona tymi emocjami. Dbaj o siebie. Pokochaj siebie i zaakceptuj. Pielęgnuj dobre strony. Walcz ze słabościami a niektórym cechom po prostu pozwól być. Ogromną siłą kobiet jest wzajemne wspieranie się. Dodawanie sobie otuchy. Silna kobieta nie potrzebuje krytykować innej żeby samej poczuć się lepiej. Ona poda jej rękę i powie "Wstawaj, dasz radę. Jesteś wspaniała!" Kobietki. Wiele z nas jest mamami. Co samo w sobie nie jest łatwym zadaniem. Pomagajmy sobie w tej drodze. Wspieramy się. Nie oceniamy tak łatwo. Doradzajmy ale nie krytykujmy. Każda z nas jest niesamowita. Dzielna. Silna i wyjątkowa. Bądźmy dla siebie inspiracją!

W tym roku meżczyźni również szykują dla swoich Foczek wyjazd nad morze.
- Prawdziwy mężczyzna wie, jak należy dbać o swoją kobietę - mówi Jarosław Kordek szef szczycieńskich morsów. - I my w naszym klubie dbamy o to, by nasze Foczki czuły się szczęśliwe, doceniane i piękne! Każda z nich jest inna, ale każda wyjątkowa.

- Szczęśliwa kobieta... Sprawa indywidualna dla każdej z nas. W zależności od dojrzałości - mówi Monika Kaczmarczyk. - Nie ma chyba definicji ogólnej na to. Kobieta zmienną jest i jak w utworze Alicji Majewskiej jedna szczęśliwa jest gdy „ jest muzą dla poety” „coś porzuca bezpowrotnie”, a druga „kiedy pierze Ci koszule albo naleśniki smaży”...
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tubylec #2697051 | 83.9.*.* 13 mar 2019 17:03

  Panie Jerzy ,foczki naturalne posiadaja wiele warstw tłuszczu i dlatego zimna woda dla nich to pchełka.Nasze foczki pełne gracji i energii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Miki #2696986 | 89.231.*.* 13 mar 2019 15:17

   Brawo Szanowne Panie!!! Zazdroszczę odwagi w morsowaniu! Mnie zimno przeraża...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jerzy #2695999 | 77.242.*.* 12 mar 2019 07:24

   Az sie niedobrze robi. Czemu pokazujecie takie oblesne baby?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages