środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Nielegalna fabryka. Policjanci zabezpieczyli 4 tony krajanki tytoniowej oraz 5500 litrów skażonego alkoholu etylowego.

2019-03-11 15:14:59 (ost. akt: 2019-03-11 15:26:11)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 22 do 52 lat, którzy w wynajętych magazynach przechowywali krajankę tytoniową. Zabezpieczyli także maszyny, przy mocy których suszono i krojono susz. Funkcjonariusze zatrzymali także 43-latka, który odkażał skażony alkohol etylowy w celu jego dalszej odsprzedaży. Zabezpieczono ponad 5.500 litrów nielegalnego alkoholu. Wstępne straty Skarbu Państwa szacuje się na blisko 2.000.000 złotych.

Szczycieńscy kryminalni prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na zwalczanie obrotu nielegalnym tytoniem oraz alkoholem. Po analizie zebranego materiału policjanci przystąpili do realizacji.

W piątek 8 marca rano w hali magazynowej w Szczytnie zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 22 do 52 lat oraz zabezpieczyli 32 kg tytoniu oraz blisko 4 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponadto na miejscu zabezpieczyli maszyny, przy pomocy których suszono oraz krojono susz tytoniowy. Kiedy policjanci wykonywali czynności na miejsce busem przyjechał 36-letni mieszkaniec Szczytna. Na widok policjantów usiłował uciec z miejsca zdarzenia, jednakże dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy został zatrzymany.

Po kilku godzinach na miejsce przyjechał kolejny mężczyzna, który przy pomocy kluczy otworzył drzwi od hali. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć celu przyjazdu, twierdził, że pomylił miejsca i nie ma nic wspólnego z rzeczami znajdującymi się w magazynie. Nie było to prawdą. 43-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany.

Dzień później, w trakcie dalszych czynności kryminalni w wynajętym budynku zabezpieczyli ponad 5.500 litrów skażonego alkoholu etylowego oraz urządzenie, przy pomocy którego rozlewano alkohol oraz plastikowe pojemniki o poj. 1000 litrów, w których znajdował się alkohol, a także butelki i kartony.
W czynnościach brali udział także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Pomogli oni w przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, jak też przy pomocy ich aparatury oraz odczynników potwierdzono, że płyn znajdujący się w pojemnikach to skażony alkohol etylowy.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty uczestniczenia w wytwarzaniu wyrobów tytoniowych oraz nie ujawnienia właściwemu organowi przedmiotu i podstawy opodatkowania tytoniu. Dodatkowo 43-letniemu mieszkańcowi Szczytna przedstawiono zarzut odkażania skażonego alkoholu w celu jego dalszej odsprzedaży. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec pozostałych zatrzymanych Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe w kwocie 5.000 zł.

Wstępnie straty Skarb Państwa szacuje się na blisko 2.000.000 zł.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. XXXX #2697712 | 79.184.*.* 14 mar 2019 18:03

  Sylwek w końcu wpadł ....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. § #2696054 | 37.201.*.* 12 mar 2019 09:22

  A co to jest 5 tysiecy poreczenia. Pewnie sami sie smieja z tej kwoty. A ile juz zdazyli zarobic na tej dzialalnosci ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages