Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

O Obronie Cywilnej wiedzą wiele

2019-02-23 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-22 23:29:20)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szczytnie

Organizatorom Olimpiady przyświeca idea popularyzowania zagadnień obrony cywilnej, a także przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej jest wydarzeniem organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Jej celem jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, przygotowanie młodzieży do racjonalnych zachowań w obliczy zagrożeń cywilnych, kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym, kształtowanie świadomości i postaw, a przede wszystkim przygotowanie młodego pokolenia na przeciwstawienie się realnym i potencjalnym zagrożeniem związanym z występowaniem klęsk żywiołowych i innych niebezpieczeństw, wywołanych siłami natury lub działalnością człowieka oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w tych zdarzeniach.

Olimpiada organizowana jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z 3 etapów: I szkolny, II międzyszkolny i III wojewódzki, na którym zaprezentują się drużyny, które uzyskały najlepsze wyniki w II etapie.

W piątek 15 lutego w Szczytnie odbyły się eliminacje powiatowe XXIV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Do udziału zgłosiły się 4 dwuosobowe zespoły ze szkół średnich z terenu powiatu szczycieńskiego. Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim w dniu 1 marca 2019r. w W-M Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy z rąk starosty Jarosława Matłacha odebrali dyplomy i nagrody.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce ZS Nr 3 w Szczytnie: Aleksander Michalczak i Jakub Krawczyk
II miejsce Zespół Szkół Nr 1 w Szczytnie: Błażej Kowalczyk i Marcin Długokęcki
III miejsce Zespół Szkół w Rozogach: Michalina Dąbkowska i Dominika Darmofał
IV miejsce Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie: Zuzanna Wołosz i Paulina Szczepaniak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages