Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Klub Senior + otwarty

2019-02-08 10:22:42 (ost. akt: 2019-02-08 10:23:49)

Autor zdjęcia: UM Szczytno

Za kwotę 130 tys. przy ul. Solidarności w Szczytnie powstał klub Senior +. Otworzyli go seniorzy wraz z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Łachaczem i dyrektorem Marciniem Jastrzębskim.

Współczesne społeczeństwo staje się społeczeństwem „starzejącym się”. Obecnie ten proces mocno się dynamizuje, a wskaźniki demograficzne wskazują, że ten
trend w najbliższym czasie będzie się nasilał. Dlatego konieczne jest aktywizowanie zasobów ludzkich, w tym senioralnych. Aktywni seniorzy mają mniej odczuwalne deficyty zdrowia i większą sprawność psychofizyczną. Regularna aktywność przyczynia się do opóźnienia demencji, choroby Alzheimera i wielu innych chorób o charakterze przewlekłym. Ponadto aktywni seniorzy to osoby wnoszące istotny wkład w rozwój społeczeństwa.

W piątek 1 lutego, przy ul. Solidarności w Szczytnie nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Senior +. Klub Seniora to ośrodek, który zajmuje się rozwojem życia kulturalnego, oświatowego, towarzyskiego i rekreacyjnego osób starszych. W szczycieńskim klubie znalazło się miejsce dla 20 seniorów niezrzeszonych w stowarzyszeniach, w wieku 60+. Najważniejszymi celami Klubu Seniora jest zapewnienie warunków do przyjemnego spędzania czasu zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Podopieczni placówki będą brali udział w zajęciach edukacyjnych, jak nauka języków oraz warsztatowych m.in. zajęciach plastycznych. Klub będzie otwarty trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki.

Otwarcie Klubu Senior + nie byłoby możliwe bez dofinansowania inwestycji kwotą ponad 130 tys. zł pochodzącą z Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020 r. Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Część środków pochodzi także z budżetu Miasta Szczytno.

W otwarciu Klubu wzięli udział także: Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach, Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski, zastępca Burmistrza Miasta Szczytno Ilona Bańkowska, dyrektor Miejskiego Domu Pomocy Społecznej Hanna Bojarska i radni Rady Miejskiej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages