Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z dróg

2019-02-05 11:10:18 (ost. akt: 2019-02-05 11:14:55)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Szczycieńscy policjanci po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom oraz tym, którzy w rażący sposób łamią przepisy prawa drogowego w zakresie przekraczania prędkości.

Policyjne kontrole wykazują, że niestety wciąż - mimo olbrzymiego zagrożenia jakie niesienie za sobą wsiadanie za kierownicę po alkoholu - znajdują się tacy kierowcy, którzy mają za nic bezpieczeństwo na drodze, a co za tym idzie życie i zdrowie swoje oraz innych osób.

W piątek 1 lutego w Szczytnie na ul. Polskiej szczycieńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, którego styl jazdy sugerował, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że faktycznie 46-letni mieszkaniec Szczytna kierował samochodem, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę przekazując pojazd osobie wskazanej. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec Szczytnie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejnego dnia, w sobotę 2lutego szczycieńscy policjanci w Olszynach w gm. Szczytno zatrzymali kierowcę, który przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o 55 km/h. 43-letni mieszkaniec Ostrołęki, który kierował fordem pędził z prędkością ponad 100 km/h. Funkcjonariusze odebrali mężczyźnie dokument prawa jazdy. Dodatkowo „pirat drogowy” przyjął nałożony na niego mandat karny w wysokości 400 zł oraz na jego „konto” wpłynie 10 punktów karnych za popełnione wykroczenie

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages