środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany

2019-02-01 14:16:17 (ost. akt: 2019-02-01 14:24:31)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Szczycieńscy policjanci w Szczytnie na ulicy Kolejowej zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem passat. Podczas kontroli okazało się, że 64-letni mieszkaniec Szczytna kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Nie posiadał również aktualnych badań technicznych oraz ważnego ubezpieczenia OC.

W czwartek 31 stycznia podczas pełnienia służby szczycieńscy policjanci ruchu drogowego w Szczytnie na ul. Kolejowej zatrzymali do kontroli 64-letniego kierowcę passata. W wyniku sprawdzenia w policyjnej bazie okazało się, że mieszkaniec gm. Szczytno ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Oprócz tego na światło dzienne wyszło, iż kierujący nie posiada również obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz aktualnych badań technicznych. Mężczyźnie zatrzymano dowód rejestracyjny.

W związku z brakiem możliwości przekazania pojazdu osobie uprawnionej, samochód został zabezpieczony i usunięty z drogi na lawecie.

Teraz 64-latek odpowie przed sądem za popełnienie przestępstwa z art. 180a k.k. za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto nieodpowiedzialny kierowca musi się także liczyć z karą finansową w związku z brakiem ubezpieczenia OC.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages